Kağıthane’yi tasarımın gücüyle buluşturan Atölye Bun, sunduğu farklı konseptler ile semte olan bakış açınızı değiştirecek.

 

Bundan birkaç ay önce “Bize Kâğıthane’yi anlatın” desek, herhalde kimsenin aklına bu semtin bir sanat ve tasarım noktası olarak öne çıkacağını söylemek gelmezdi. Eğer hazırsanız, Atölye Bun bakış açınızı değiştirmek için izin istiyor! Kağıthane’nin ofislerle dolu Sanayi Caddesi üzerinde, 1000 m2’lik bir alanda faaliyete başlayan ve Bun Design’ın kardeş markası olan Atölye Bun; tasarım atölyesi ve butiği, ofis, kafe, workshop ve etkinlik alanı, hatta bir toplantı merkezine sahip. Yani siz ne isterseniz, ona dönüşebilen bir yerle karşı karşıyayız.

Semtteki varlığını ilk olarak tasarım ürünler geliştirip üreten bir atölye olarak gösteren Atölye Bun, kısa süre içerisinde civardaki büyük markaların tasarım ofislerinde çalışanlar için küçük bir kaçamak mekânı olma yolunda ilerlemeye başladı. Mekânın girişinde sizi yerli tasarımcıların seramik kahve fincanlarından defterlere, kahve makinelerinden bez torbalara kadar uzanan çok çeşitli ürünlerinin sergilendiği bir köşe karşılıyor. İçeride gözünüze çarpan ilk detay, her yerde masa, koltuk takımları gibi düzenlemelerle oturma alanlarının yaratılmış olması. Kafeden aldığınız kahve, salata veya diğer yiyeceklerinizi, içeriye dağılmış bu koltuk ve masalardan birini seçip oturarak keyifle yiyebiliyor, isterseniz bilgisayarınızı çıkarıp işlerinize de gömülebiliyorsunuz. Atölye Bun’ı gezerken, masaların arka kısmında kalan oturma bölümünde, çevredeki işyerlerinden gelen ekiplerin toplantılarını yaptıklarını, arzu ettikleri takdirde özel toplantı odasını kiralayabildiklerini de öğreniyoruz. Atölye Bun, çalışanlara toplantı alanı sağlamanın bir adım ötesine geçiyor ve 3D Printer ile fikirlerini gerçeğe dönüştürme şansı da veriyor. Ayrıca profesyoneller ve çocuklar için printing workshop’ları da düzenleniyor. Dilerseniz, mekânı çeşitli etkinlikler için de kiralayabiliyorsunuz. Atölye Bun mutfağında ise mekânın temsil ettiği tasarımcıların elinden çıkma farklı bardaklar ve tabaklarda lezzetli kahveler, sağlıklı yemekler, tatlılar ve kurabiyeler sunuluyor. İçeride gördüğünüz her şeyi satın alabileceğinizi de belirtmek lazım. Masalardan sandalyelere, masadaki teraryumlardan dekoratif objelere, beğendiğiniz ne varsa alıp götürebiliyorsunuz. Zaten içerideki çoğu mobilya, arka taraftaki atölyede tasarlanıp üretiliyor. Atölye Bun’da yemek, kahve, film, müzik, tasarım, teknoloji, sanat ve benzeri birçok alanda konsept etkinlikler de düzenleniyor. Ayrıca Bun Design’ın ünlü eğlenceli tasarım ürünlerini de mekândaki özel köşede bulabiliyorsunuz.

 

Merkez Mah. Sanayi Cad. Turin İş Merkezi, No: 3-11/B, Kâğıthane

0212 294 69 77

Pazartesi – Cumartesi: 08.00 – 20.00