Havalar ısındı, içimiz kıpır kıpır. Biz çoktan terasların yolunu tutmaya başladık, siz nerelerdesiniz? 

Aylardır gelmesini dört gözle beklediğimiz, deyim yerindeyse geçen her güne takvimden çizik atarak yolunu gözlediğimiz Haziran, sonunda yüzünü gösterdi. Tüm kış boyunca gri bulutlar ile oynadığımız saklambacı sonlandırıp, güneş ve temiz havayla iç içe olmaya “evet” diyoruz. Demeden önce de, içerisinde birbirinden güzel terasları bulunan mekânları listelemeden geçmiyoruz. Siz de bizim gibi açık havada uzun bir gün geçirmeye hazırsanız daha fazla zaman kaybetmeden yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

istanbul-modern

İstanbul Modern Cafe & Restaurant Karaköy

İSTANBUL MODERN CAFE&RESTAURANT KARAKÖY
İzin verin; size keyifli, verimli, huzurlu ve sanat açısından da keyif alabileceğiniz bir günün tarifini yapalım. İpucumuz iki kelime; İstanbul Modern. Bizi sanatsal bakımdan doyurmasını ve içerisinde barındırdığı aurayı bir kenara bırakın; İstanbul Modern, denize nazır terasıyla da tabir-i caizse gönlümüzde bambaşka bir yere sahip. Amacınız ister sergilerden ya da workshop’lardan çıktıktan sonra biraz soluklanmak, ister sadece bu manzara ve temiz havaya karşı sıcak bir bardak çay içmek olsun, burası ilkbaharın ilk günlerinden kış aylarına kadar bizim favori lokasyonlarımız arasında. Eh tabii, bu mekânla olan buluşmanızın süresini biraz daha artırmak hatta İstanbul Boğazı’yla içinizden “tatlı tatlı” konuşmak istiyorsanız, bademli suflesini muhakkak deneyin. “Yaz geldi, hafif bir şeyler arıyorum” derseniz tercihinizi salatalardan yana da kullanabilir, enginarlı Ege salatası sipariş edebilirsiniz.

Kılıçali Paşa Mah, Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası, No: 4, Beyoğlu
0212 334 7300

VOGUE RESTAURANT & BAR
Bazı klasikler hiç değişmez. Tıpkı hem manzarayla bütünleşen hem de şık akşam yemekleri için tercih edilen özel lokasyonlar gibi. Vogue Restaurant & Bar da bunlardan biri. Yıllardır bozmadığı çizgisi ve snop duruşuna eklediği samimiyetiyle sahip olduğu müdavimler, kavurucu yaz akşamlarında lezzeti ve tatlı esintiyi bir arada yaşamak için hep burayı tercih ediyor. Eğer henüz gitmediyseniz hâlâ geç kalmış sayılmazsınız. Sushi ve kırmızı etleri ile iddiasını ortaya koyan Vogue Restaurant, Boğaziçi Köprüsü ve deniz manzarası ile yaşadığınız anı deyim yerindeyse tabloya dönüştürüyor. Menüsünde yer alan ödüllü kokteylleri de takdiri hak ediyor.

Vişnezade Mah. Akaretler Spor Cad. No: 92 BJK Plaza, A Blok, Kat: 13, Beşiktaş
0212 227 4404

1 2 3 4 5 6