Sevgilinize olan bağlılığınızı göstermek için tek gününüz 14 Şubat olmasa da, bu tarihin yıllardır kült olduğu tartışmasız! Biz de geleneği bozmuyor, bu özel günde sevdiğiniz kişiyle romantik ve unutulmaz saatler geçirebileceğiniz mekân alternatiflerini beğenilerinize sunuyoruz. 

ritzcarlton

Image 1 of 14

1- RITZ CARLTON

Ritz Carlton’daki şehrin panoramik manzarasını gözler önüne seren Çintemani Restaurant, Sevgililer Günü’nde çiftleri akşam yemeğine bekliyor. Yemeğe keman ve piyano dinletisi eşliğinde özel menü ve sürprizler de eşlik ediyor. Özenle hazırlanmış 14 Şubat menüsünü merak ettiyseniz, hemen söyleyelim: “Poşe edilmiş ıstakoz madalyon” “yaban mantarlı balkabaklı risotto”, “fırınlanmış chateaubriand” ve tatlı olarak “orman meyveli milföy”den oluşan dörtlü menü sizleri bekliyor. Çintemani Restaurant’ta iki kişilik akşam yemeği 490 TL.
Bu özel geceyi akşam yemeği ve canlı müzikle birleştirmek isteyenler, İstanbul’daki her türlü hava koşuluna uygun teras bar Bleu Lounge & Grill’de “Ata & S Band” grubunun yerli ve yabancı repertuarından oluşan nostaljik aşk şarkılarıyla, romantizmin doruklarına çıkabilirler. Bu seçenek için iki kişilik akşam yemeği ise 400 TL.
Gecenin sonunda “nerede kalsak?” sorusu kafanızı kurcalamasın, çünkü otel bu güne özel konaklama paketi de sunuyor. Yani geceye odanızda baş başa devam edebilirsiniz! Sevgililer Günü’nü hafta sonu ile birleştirmek isteyenler, Çintemani veya Bleu Lounge & Grill’de alınan akşam yemeği sonrası kısmi Boğaz manzaralı odada romantik bir hafta sonuna başlangıç yapabilir veya sadece açık büfe kahvaltının dâhil olduğu konaklama seçeneklerinden yararlanabilir. Seçim sizin! Konaklama paketi 335 Euro’dan başlıyor.
Yenişehir Mah., Su Yolu Sok No: 15, Beyoğlu 0212 334 4444

2- RADISSON BLU BOSPHORUS HOTEL

Starboard Restaurant, Sevgililer Günü’ne özel menüsü, Boğaz Köprüsü manzarası ve canlı müzik performansı ile romantik bir geceye ev sahipliği yapıyor. Takvim Şubat’ın 14’ünü gösterdiğinde, Starboard Restaurant’da servis edilecek menünün fiyatı kişi başı 179 TL.
Yıldız Mah., Çırağan Cad. No: 46, Beşiktaş
0212 310 1500

3- VILLAGE PARK RESORT

Village Restaurant’ta 14 Şubat şampanya kokteyli ile başlasın, ardından çalınan müzikler eşliğinde akşam yemeği yensin ve gün, özel süslenmiş odalarda minik pasta ve tatlı şarap ikramı ile son bulsun istiyorsanız hemen telefona sarılın.
İshaklı Bozhane Yolu, Beykoz
0216 434 5931