Beykoz Kundura Film Platoları’nda yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy; çok sayıda unutulmaz dizinin ekiplerinde yer alan senarist ve senaryo danışmanı Işıl Sönmez ile Senaryo Yazarlığı Atölyesi düzenliyor.

Türkiye’nin tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy, öğrencilerini profesyonel hayata hazırlayan eğitimlerine bir yenisini daha ekliyor. Famelog Academy’nin düzenlediği Senaryo Yazarlığı Atölyesi, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü başlayacak. Eğitmenliğini, birçok dizinin ekiplerinde yer alan senarist ve senaryo danışmanı Işıl Sönmez’in üstlendiği atölye, Cumartesi günleri 11.00–15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Toplam 12 hafta sürecek olan Senaryo Yazarlığı Atölyesi, 17 yaş ve üstü katılımcılara açık.

Senaryo Yazarlığı Atölyesi katılımcıların yaratıcılığını uyandırıp fikir ve hikâyelerini tek tek ortaya çıkarmayı, yazı egzersizleriyle ‘yazar’ olarak iç seslerini bulmalarını, öğrencilerin kendi hayat hikâyelerinin penceresinden bakmalarını hedefliyor. Öğrenciler logline, outline, sinopsis yazımlarını örneklerle öğrenecekleri ve hikâyelerini akış teknikleriyle zenginleştirebilecekleri programda son olarak bir projenin nasıl değerlendirileceğini tecrübe edecekler. Atölye sonunda uygun formatlarda hazırlanmış projeler Famelog Academy Proje Okurları tarafından değerlendirilecek ve projenin olgunlaşması için yollar açılacak.