S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Atilla Dorsay’ı ve usta yönetmenleri, sinemaseverlerle bir araya getiriyor. Mart ayına kadar devam edecek etkinlik kapsamında, film gösterimi ve Atilla Dorsay’ın moderatörlüğünde, yönetmenlerin katılımıyla filmle ilgili paneller düzenlenecek. SSM Galeri Konferans salonunda gerçekleşecek film gösterimlerine ve panellere sinema tutkunları ücretsiz katılabilecek.

Sen Aydınlatırsın Geceyi / Sinopsis

‘İnsan endişeden yaratılmıştır.’ Euripides

Küçük bir Anadolu kasabasında hayat kendi halinde akmaktadır; yan hakemlik yapan Cemal maçları yönetmekte, Yasemin çiftlikte çalışmakta, Defne kasabadaki tezgahında kitap satmakta, Doktor İrfan hastaları ile uğraşmaktadır…

Göğünde iki güneş, üç tane dolunayı olan bu kasabada duvarların arkasını görebilen Cemal’in hayattan bir beklentisi kalmamış, üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken nesneleri parmağıyla oynatabilen Yasemin de kendine bir çıkış yolu arar. Fakat zamanı durdurabilen Defne bir süre sonra işlerin karışmasına sebep olacak, yasemin’in ölümsüz patronu ise Cemal’in endişelerini gidermeye çalışan görünmez ilkokul öğretmeninin tavsiyelerini boşa çıkartacak şeyler yapacaktır.

Film Gösterimi: 17:00
Panel: 19:00
Yer: SSM Galeri Konferans Salonu