Sabah gazetenizin eşliğinde evinizin konforunda huzurlu bir kahvaltı yapmak istiyorsanız sizin için seçtiğim mekânlara mutlaka bir göz atın. 

 

kalvaltimekanlarigal2

Image 1 of 4

Kahvaltı sanırım en sevdiğim öğün ve bana kalsa günde üç öğün kahvaltı yapabilirim. Bu denli kahvaltı düşkünü biri olarak İstanbul’da birçok mekânı ve adresi yıllarca aklıma kazıdım. Son yıllarda var olan listeme her gün bir yenisi eklenen mekânlar arasından zamanım ve bütçem yettikçe denemeler ve keşifler yapmaya çalışıyorum. Beğendiğim mekânları sizinle paylaşmak istedim.

ÇENGELKÖY ÇINARALTI
Çengelköy’ün tarihi fırınından alınan simitler ve meşhur şarküterilerinde yaptırılan kahvaltı paketinin ardından tarihi Çınaraltı çay bahçesine gidilir. Kimi börek kimi evden getirdiği kahvaltılıklar kimi de mekânın meşhur menemenini yiyerek Boğaz’ın o en güzel noktasının tadını çıkarır. Yaz kış açık olan mekânda en önemli olay en önde Boğaz’ın dibinde bir masa kapmaktır. Bu nedenle sürekli masadan masaya ileriye doğru bir hareket vardır göze çarpan. Çok erken saatlerde giderseniz hemen önünüzde balıkçıların sandallarıyla yaptığı tatlı koşturma ve hazırlıkları da izleyebilirsiniz.