Bundan sonra her ay şehirde gördüğümüz hataları bu sayfalarda size aktaracağız. Sokakta yürürken gözümüze takılan, rahatsız olduğunuz her şeyi bizimle paylaşın.

1

Image 1 of 4

Metro duraklarının isimleri yazmıyor

Evet, biz şehir olarak metroyu geç keşfettik. Bunun için üzgünüz ama üzgün olduğumuz bir şey daha var: Metro duraklarının yeterince bilgilendirici olmaması. Adım başında metro olmaması zaten bizi mutsuz ederken bir de olanların nerede olduğunu bilmemek ayrı bir zulüm. Örneğin Kanyon, İstinye Park ve Metrocity durakları yazmıyor. Dolayısıyla buralara giderken hangi durakta ineceğinizi bilemiyorsunuz, indiniz, bu kez de oklar olmadığı için nereden çıkmanız gerektiği konusunda kararsız kalıyorsunuz.

Metroda yanıcı maddeler bizi korkutuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Raylı Sistem Yolcu Taşıma Yönergesi”nin 8. maddesinde “İstasyon ve araçlara patlayıcı, yanıcı, parlayıcı maddelerle girilemez ve bu maddelerle yolculuk yapılamaz. Aksi halde 50 tam bilet tutarı ceza makbuz karşılığı uygulanır” diye yazıyor. Oysa İstanbul’daki bütün metro istasyonlarının içinde hammaddesinde kimyasal madde bulunan kozmetik ürünler satılıyor. Bu durumdan çok mustaribiz, korkuyoruz, endişeliyiz.