Hamburgersiz olmaz! Şehrin en lezzetli hamburgercileri bu yazıda sizi bekliyor.

burgerhouse

Image 1 of 5

Hamburgerin kökeninin Orta Asya’da yaşamış olan Tatar Türkleri’ne dayandığını biliyor muydunuz? Pişmiş etin çiğe göre daha lezzetli olduğunu gören Tatarlar böylece bifteği keşfettiler. Eh, hamburger de hoş geldi tabii. Bu kısa bilgilendirmeden sonra günümüze gelelim. Cheese ya da sade fark etmez. Hamburger sevmeyen kaç kişi vardır dünyada? Fazlaya kaçılırsa beraberinde istenmeyen kiloları getirse de kendisinden asla vazgeçemediğimiz bir gerçek. Bu sebepten Eylül sayımızda hamburgerin en iyi duraklarını sayfamıza taşımak istedik. Listede butik hamburgercilerden, büyük zincir mekânlara kadar birçok seçenek yer alıyor. Not almaya şimdiden başlasınız iyi olur zira liste bir hayli uzun.

NUSR-ET BURGER
Nişantaşı’nın Abdi İpekçi tarafında dolaşırken bir logo gözünüze tanıdık geliyorsa Nusr-et Burger’e gelmişsiniz demektir. Ambiyansı ve servis kalitesinin dışında birçok özel lezzeti burada tadabilirsiniz. Örneğin kalın köftesi hem porsiyon hem de lezzet açısından tatmin edici. Klasik Nusr-et burger, alışılmış Nusr-et tadını damaklarda bırakmak için ideal. Lokum burger de ağızda dağılan yumuşacık bir tada sahip. Özel baharatları harmanlayarak kızarttıkları patatesleri de oldukça lezzetli, bizden söylemesi.

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No: 57/A,
0212 231 2470

VIRGINIA ANGUS
Nereden ne çıkacağı belli olmuyor İstanbul’da. Tahmin edemeyeceğiniz yerlerde gayet iyi lezzetlere rastlayabiliyorsunuz. Örneğin Virginia Angus. Eminönü Mercan Yokuşu gibi sapa bir adreste yer alan Virginia Angus, uğruna yol uzatmaya değecek hamburgerler yapıyor. Hâlâ denemediyseniz Eminönü vapuruna binmek için Akbil’inizin dolu olup olmadığını kontrol edin.

Uzunçarşı Cad. No: 136, Eminönü/Mercan
0212 528 3808

MANO BURGER
Hem fiyatı makûl hem lezzetli… Evet, Mano’dan bahsediyoruz. Asmalımescit’in yegâne hamburgercisi Mano’da çoğu kişinin tercihi “Ottoman Burger”. Müdavimleri arasında özel baharatlarla harmanlanmış patates kızartmasının da büyük bir yeri olduğunu unutmayalım.

Asmalımescit Cad. No: 7, Beyoğlu
0212 292 7542

BURGERLAB
Karşımıza ilk kez Akmerkez’de çıktı Burgerlab. Mahalleliyi tavlamış olacak ki, kısa süre sonra başta Karaköy olmak üzere başka şubeleriyle de kendine has lezzetleri İstanbullular ile buluşturmaya devam etti. Burgerlab’ın farklı bir tekniği var. Hamburger etini zırhtan geçirip hazırlıyorlar. Tadını farklı kılan da bu detay olsa gerek. Bu sebepten adisyonların çoğunda “Steak bonfile”ye rastlayabilirsiniz.

Kemankeş Mah. Necatibey Cad. Derciler Sok. No: 10, Karaköy,
0212 293 0313