Bu siteler canınız sıkıldığında ya da iş arası vermek istediğinizde sizi rahatlatabilir. Deneyin, işe yaradığını göreceksiniz. 

Finaller, bitirme projeleri, kalınan dersler derken o kadar yoruldum ki yazacak konu bulmakta zorlanıyordum. Adventure Times izlemek bile tam olarak rahatlatmıyordu. Böyle durumlarda siz ne yaparsınız? Günümüzde genellikle bilgisayar başında çalışıyoruz, sakinleşmek ve bir yerlere kaçmak için yeterli vaktimiz olmayabiliyor. İşte benim tam da bu durumda, kafamı dağıtmak amacıyla kullandığım bir “acil durum internet sitesi” arşivim var. Arşivimde gezinirken fark ettim ki bu siteleri sizinle paylaşmak harika olabilir. Bu siteleri canınız çok sıkıldığında veya bilgisayar başında bir işi sonlandırmaya çalışırken yorulduğunuzda kullanabilirsiniz.

www.rainymood.com/
Yağmur sesi dinlenmek her zaman işe yarar. Kişisel tercihim bu siteyi Norah Jones’un “Somewhere Over The Rainbow” şarkısıyla eş zamanlı dinlemek. Bazen internetten orman sesleri açarak üçünü aynı anda dinliyorum. Gerçekten rahatlatıyor.

www.29a.ch/sandbox/2011/neonflames/
Bu siteyi ilk başta uzay temalı FRP oyunum için görsel ararken keşfetmiştim. Sonra sevdiğim parçaları dinlerken uzayı boyamanın gerçekten çok rahatlatıcı olduğuna karar verip arşivime aldım. Mutlaka denemelisiniz.

www.weavesilk.com/
Yukarıdaki site boyamak için çok yavaş geldiyse bu sitede dilediğiniz gibi resim yapabilirsiniz. Bu sitenin en sevdiğim yanı, ne kadar saçmalarsanız saçmalayın sonuçta çıkan görüntü hep güzel oluyor. İnsanı gerçekten iyi hissettiriyor.

www.tonematrix.audiotool.com/
Bu site gerçekten eğlenceli. Mouse’unuzu basılı tutarak rastgele müzik yapmak ve kendi ritminizi oluşturmak kafanızdaki tüm sorunları dağıtıyor. Bazen burada yarattığım ritmi çalışırken çalması için bırakıyorum veya yarattığım rastgele müzik çalarken yukarıdaki sitede rastgele resim yapıyorum.

www.zefrank.com/snm/index.html
Canınızı sıkan işleri buraya yazarak çıkarttığı seslerle eğlenebilirsiniz. Kendi adınız ve sevdiğiniz şeylerin de çıkaracağı sesleri merak etmiyor musunuz? Rastgele tuşlara basarak anlamsız seslerle vakit geçirmek bazen çok eğlenceli olabilir. Minimalist ve keyifli animasyonlar da var.

www.donothingfor2minutes.com/
Bazen can sıkıntısı veya stresle bu sitelere girince onları da diğer her şey gibi hızla tüketmeye çalıştığınızı fark edebilirsiniz. İşte o zaman gerçekten sakinleşmeye ihtiyacınız var demektir. Yapacağınız şey kendinizi dalga seslerinin emrine bırakmak ve sadece iki dakika durmak. İki dakika içerisinde hiçbir yere geç kalmazsınız.

www.gog.com/
Hiçbir şey işe yaramıyorsa, son gizli silahım. Bu site üzerinden anılarınıza yer etmiş eski bilgisayar ve atari oyunlarını indirerek çocukluğunuza dönebilir ve tüm sıkıntılardan kurtulmak için birkaç dakika oyun oynayabilirsiniz. Kişisel favorim “Knights and Merchants” çünkü zaman hayli yavaş aktığı için iş aralarında kapatmadan bakabiliyorsunuz.