Son Topağacı, sıcacık atmosferi ve lezzetli menüsüyle sizi karşılıyor.

nutela

Dinamiklerin hızlı değişimiyle Topağacı’nın engellenemez yükselişine tanık oluyoruz son günlerde. Son Topağacı da bu yükselişle birlikte aileye yeni katılan mekânlardan biri. Cisim Design’in mimarları Emre Özücoşkun ve Erdem İşler ile Mono İletişim’in ortağı Nilüfer Hurşitağaoğlu, kendi evleri gibi gördükleri Nişantaşı’nda, insanlara da aynı duyguyu yaşatacak bir atmosfer yaratmak istemiş ve Son Topağacı’nı açma kararı almış. Bunu mekânın tasarımına da yansıtan Son Topağacı, misafirlere oldukça samimi ve rahat bir ortam sunuyor. Son Topağacı’nın menüsünde geleneksel lezzetlere minimalist dokunuşlarla yaklaşan yemekler göze çarpıyor. Ev yapımı, üzüm çekirdekli makarna çeşitleri gibi Son Topağacı’na özel lezzetleri deneyebileceğiniz mekân, konfit pişirme tekniğiyle de fark yaratıyor.
Mekân, mutfak ekibini ve menülerini oluştururken N.O.D.E. İstanbul’un profesyonel danışmanlık şirketinden hizmet almış. Kahveler ise Federal Coffee’den temin ediliyor. Her semtin farklı bir misafir profili olduğuna inanan Son Topağacı ekibi, kendilerini “samimi bir mahalle kafesi” olarak tanımlıyor. Merdivenlerinde kitap okuyabileceğiniz, kahvenizi yudumlarken çalışabileceğiniz veya lezzetli yemekler yiyebileceğiniz Son Topağacı’na gittiğinizde siz de bu samimi atmosferi fark ediyor ve buranın bir parçası olduğunuzu hissediyorsunuz. Semtin yeni gözdesi Son Topağacı, Nişantaşı’nın kaliteli ve keyifli havasına samimiyet ekliyor ve sizi buna ortak olmaya davet ediyor.

NE YENİR? Sabah kahvaltıları için Nutella French tost (18 TL) ve Croque Monsieur (23 TL) şimdiden favorilerimiz arasına girdi. Öğle ve akşam yemeklerinde, geleneksel Türk mutfağından kuskus ve cacık ikilisi (27 TL) ya da menünün yıldızı somonlu, üzüm çekirdekli penne (26 TL) tercih edilebilir. Tatlı olarak avokadolu, çikolatalı mousse (16 TL) kesinlikle denenmesi gereken bir lezzet. Son Topağacı’nın enfes espresso kahvesiyle de (5 – 7,5 TL) bu lezzeti pekiştirebilirsiniz.

Ihlamur Yolu Sok. No: 72 Nişantaşı, Şişli
0212 224 9424
09.00 – 24.00