Semtin sağlıklı atıştırmalık mekânlarına yeni eklenen Carrot Teşvikiye’nin detoks meyve-sebze sularını mutlaka denemelisiniz.

detoks-g

Gün geçmiyor ki Teşvikiye’nin mekân sayısında bir artış görmeyelim. Büyük umutlarla açılan büyüklü, küçüklü çoğu mekân, beklenmedik şekilde kepenklerini kapatırken, onlardan boşalan yerler, yeni girişimciler tarafından büyük bir hızla birer gastronomi durağına dönüştürülüyor.
Semtin en yenisi Carrot Teşvikiye de işte bu yeni lezzet duraklarından biri. Açıldığı günden itibaren hem mahalleli hem de ünlü isimler tarafından hiç boş bırakılmayan mekânın, insana kendini arkadaş ortamında hissettiren sevimliliği ve sağlıklı yemek seçenekleri, kısa sürede ilgi görmesine sebep oldu. Carrot’ın sade ama besleyici menüsündeki yiyecek ve içeceklere baktığınızda, belirli sayıdaki malzemeyle, ne kadar çok çeşit yapılabileceğini de görmüş oluyorsunuz. Avokado, lor peyniri, yulaf ve keçiboynuzu, menüdeki yemeklerin başrol oyuncuları. Örneğin; menüde “Ekmek Üstüler” olarak adlandırılan seçeneklerde ekmek dilimlerinin üzerinde avokado ve lor peyniri bulunuyor. Bazılarının üzerine yumurta, hindi füme ve füme et de ekleyebiliyorsunuz. İsmi Carrot (havuç) olan bir mekânda karşımıza çıkmasına pek şaşırmadığımız “Carrot Kek” ise keçiboynuzu unu ve badem sütü ile yapılıyor. Carrot’ın iddialı olduğu bir başka konu ise soğuk sıkma meyve-sebze suları ve detoks içecekleri. Tabii zengin bitki çayı ve harman seçkisini de unutmamak gerekiyor. Bu arada isterseniz detoks içeceklerini şişeyle de satın alabiliyorsunuz.

NE YEMELİ? Carrot’ın avokado ve lor peynirli ekmek üstü lezzetleri (8 – 10 TL), fazla aç olmayanlar için sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olabilir. Carrot Kek (9 TL), beş yumurta beyazı ve lor peyniriyle yapılan Protein Eggs (15 TL) ve kendi hazırladıkları granola’lar da mutlaka denenmeli. Detoks içeceklerinin fiyatı 15 – 17 TL arasında değişirken; muz, avokado, fıstık ezmesi, tarçın, chia ve protein tozuyla yapılan Protein Smoothie’nin fiyatı ise 20 TL.

Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok.
No: 16/C, Şişli
0212 227 0090
Pazartesi – Cumartesi: 08.00 – 20.00