Marlon günün her saati için isteklerinizi karşılayabilecek bir mekân. İster kahvaltı ister akşam yemeği isterseniz bir şeyler içmek için Marlon’u tercih edebilirsiniz.

 

marlon-g

Üç ay süren hazırlık aşamasından sonra 15 Mart’ta Suadiye’de açılan Marlon şimdiden epey ilgi görmeye başladı. Yakup Can Yakupoğlu’nun sahipliğinde açılan mekân daha adımınızı atar atmaz şık dekorasyonuyla karşılıyor sizi. Mekânın tasarımı iç mimar Emre Çapoğlu’na ait. Restoranın açık bölümü kapalı alana nazaran daha büyük. Mutfak bölümü ise bir cam ile ayrılmış, böylece yemek yerken şeflerin hummalı çalışmaları görülebiliyor. Yemeklerinde katkı maddesi ve donmuş gıda kullanmamaya özen gösteren mekânın mutfak danışmanlığını Mustafa Baylan üstlenmiş. Menüde yok, yok! Et yemeklerinden makarnalara, salatalardan sandviçlere, tatlılardan pizzalara kadar pek çok seçenek bulabilirsiniz. Ayrıca diyet yapanlar da unutulmamış. Eğer yaz için fazla kilolarınızla şimdiden savaşmaya başladıysanız “fit menü” ilginizi çekecektir. Kinoa salatası, fit-burger, Ege otları, buharda somon gibi pek çok seçenek burada sizi bekliyor.

NE YENİR? Hafta sonu güzel bir kahvaltı yapmak isterseniz iki kişilik serpme kahvaltı (56 TL) hem zengin hem de doyurucu. Akşam yemeği için gittiyseniz beef stroganoff (38 TL) ya da ev yapımı makarnalardan Siyah Kraliçe’yi (35 TL) tavsiye ederiz. Tatlı olarak da trileçe’yi (14 TL) deneyebilirsiniz.

Suadiye Mah., Plaj Yolu Sok., No: 23, Kadıköy
0212 445 1130
09.00 – 00.30
(Hafta sonu 02.00’ye kadar)

 

Yazı: Özge Tümer