Sinema ve Tiyatro dünyası tarafından büyük bir heyecan ile beklenen Sadri Alışık Ödülleri adayları 20 Nisan Pazartesi saat 12.00’da açıklanıyor.

Sadri Alışık Ödülleri Tiyatro ve Sinema Seçici Kurul Başkanları Üstün Akmen ve Zuhal Olcay, ”Tüm seçici kurul arkaşlarımızla çok titiz ve özenli bir anlayışla adaylarımızı belirlemeye çalışıyoruz” dediler.
Bilindiği gibi Sadri Alışık Ödülleri Sinema Seçici Kurulu Başkanı Erden Kıral, bu sene yönettiği ‘Gece’ adlı filmde rol alan oyuncuların değerlendirme dışı kalmaması adına sadece bu yıla mahsus olarak başkanlık görevinden çekildiğini daha önce açıklamıştı. Bu sene Sadri Alışık Ödülleri Sinema Seçici Kurulu Başkanlığı görevini Zuhal Olcay üstlendi.

Türkiye’de sinema ve tiyatro dallarında Oyuncu ödülleri veren tek ödül töreni olma özelliği taşıyan “Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri”nin bu yıl 20.si 4 Mayıs 2014 Pazartesi günü saat 20.30 de MKM Attila İlhan Salonu’nda gerçekleşecek.

2014-2015 Sadri Alışık Sinema Ödülleri Adayları:
Sinema Seçici Kurul:
Zuhal Olcay (Jüri Başkanı), Burak Göral, Fehmi Yaşar, Burçak Evren, Prof. Dr.Bülent Vardar, Mehmet Aslantuğ, Vecdi Sayar

2014-2015 Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri Adayları
Tiyatro Seçici Kurul:
Üstün Akmen (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Dilek Yorulmaz,Eser Rüzgâr, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon, Refika Sezik, Rengin Uz, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş