Ev yapımı kokteyller, üçüncü nesil kahveler, lezzetli atıştırmalıklar ve şaşırtıcı sunumlar… The House Cafe’nin altında açılan mekân, mahallenin kahvecisi ve barı olmaya aday. 

_HMA2553

Bugünlerde sunumlarıyla tek tiplilikten uzak, sizi şaşırtacak bir mekân arıyorsanız uzaklara gitmenize gerek yok. Şehrin merkezinde Teşvikiye’de açılan No Fish Today, aradığınız mekân olabilir. The House Cafe’nin altında hizmet vermeye başlayan No Fish Today’in sahipleri aynı. Canan Özdemir, Ferit Baltacıoğlu ve Ramazan Üren üçlüsünün söz sahibi olduğu mekânın The House Cafe’den en önemli farkı butik olması ve gündelik lezzetlerin ön plana çıkması. Vintage tasarımıyla dikkat çeken No Fish Today’de yer alan neredeyse her objenin aslında ayrı bir hikâyesi var. Çukurcuma ve Bakırköy’den toplanan antika bardakların ve objelerin yarenlik ettiği mekânda gördükleriniz sizi eski güzel günlere götürmeye aday. Kullanılan bardaklar öyle alelade değil. Kiminde bir Ermeni ailenin kiminde bir içki firmasının 1960’larda çıkardığı koleksiyonun öyküsü gizli… No Fish Today’i asıl farklı kılan şey ise sunumlarındaki detaylar. Basit bir limonata söyleseniz bile karşılaşacağınız manzara sizi etkileyebilir. Kokteyl (aperol army) ısmarladığınızda ters çevrilmiş lime (yeşil limon) kabuğunun içine minik güllerin yerleştirildiğini görmek insana gerçekten keyif veriyor. Ya da sipariş ettiğiniz kokteyl (summer love) size bir fanus içinde dumanlar eşliğinde gelirse şaşırmayın. Kokteylleri ilgi çekici yapan bir başka unsur ise yapımlarında hiçbir şekilde tatlandırıcı, renklendirici ve glikoz kullanılmaması… Kokteyllerle birlikte verilen buzlar bile mekânda hazırlanıyor, hazır kalıp olarak satın alınmıyor. Ve aldığınız ilk yudumda farkı hissediyorsunuz. Kokteyller daha doğal, daha ev yapımı gibi…
“Şeytan detaylarda gizlidir” derler. Aynı özen ve sunum becerisi kahveler için de söz konusu. 3. dalga kahve akımının temsilcilerinden No Fish Today’de kahveler Kosta Rika’dan alınıyor. Yüzde 100 Arabica kahve tercih ediliyor ve tamamı mekânda kavrulduktan sonra taze taze masalarınıza ulaşıyor. Bu noktada sizi bekleyen tam 24 çeşit lezzet bulunuyor. Tabii her şey bundan ibaret değil, yiyecek olarak da kahvaltıdan sandviçe, pideden atıştırmalıklara pek çok alternatif sizi bekliyor. Lezzetin ön planda olduğu yiyeceklerin hepsi The House Cafe’den geliyor. Çarşamba günleri eski Türkçe pop ve rock parçalardan oluşan bir DJ performansı da cabası. Uzun lafın kısası akşam günün yorgunluğunu atmak ya da sabah ve öğlen arka planda çalan rock ve blues şarkıları eşliğinde hoşça vakit geçirmek isterseniz No Fish Today’e uğrayın, yaşanmışlığa değer veriyorsanız pişman olmayacaksınız.

NE YENİR? Kokteyl seçenekleri olarak aperol army ve summer love ön plana çıkıyor. Tatlı ekşi lezzetleriyle dikkat çeken kokteyllerin fiyatları fiks, hepsi 36 TL. Avokado tost (24 TL), füme somonlu açık sandviç (26 TL), otlu-peynirli pide (18.50 TL) ve kızarmış acılı tavuk kanatları (22 TL) ise açlığınızı bastırmanız için birebir. Kahvelerin fiyatları da 8 ile 22 TL arasında değişiyor. Özellikle cold brew (20 TL) ve Irish coffee’yi (20 TL) denemenizde fayda var.

Harbiye Mah. Atiye Sok.
No: 10/1, Şişli
0212 259 2376
08.00 – 01.00