Monoton tatil akışından sıkıldınız mı? Haydi o zaman, Toskana’ya “Road Trip” zamanı!

toskanyaga1

Image 1 of 14

Artık tatilinizin biraz daha heyecanlı ve keşfe açık olmasını istiyorsanız size şiddetle İstanbul-İtalya karayolu rotasını tavsiye ederiz. Bu tatilde leziz İtalyan lezzetleri, efsane şaraplar, gözlere şenlik müzeler ve muhteşem bir tabiat var. Bu tatil ruhunuzu tazelerken midenizde de bayram havası estirecek.
Öncelikle yola çıkmadan önce uluslararası ehliyet ve otomobil için sigortanızı yaptırmayı unutmayın, bunları yaptırmanız sadece yarım saatinizi alacak. Karayolu haritası bu yolculuğun başrolünde olduğu için yol boyunca elinizde eskiyecek. Yunanistan’dan İtalya’ya geçiş yapacağınız feribotun biletini önceden almanız iyi olur. Biz Superfast Ferries firmasından aldık ama bu hizmeti veren daha birçok firma var. Otomobilinizin son bakımı ise her şeyden önemli. Biz bu yolculuğu iki otomobil ve beş kişi yaptığımız için ne kadar kalabalık olursanız o kadar zevkli geçeceğini söylemeden edemeyeceğim. Bu tatiliniz daha önce çıktıklarınızdan hiçbirine benzemeyecek!
Konaklama yeri ayarlarken kalabalıksanız kesinlikle bazı bölgelerde şato tutmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hem daha hesaplı hem de muhteşem bir atmosferde konaklama imkânı buluyorsunuz. Şatoda bir film sahnesinin içindeymişsiniz gibi hissedecek, baktığınız her yerden son derece etkileneceksiniz. Hem bir daha nerede şatoda kalabilirsiniz ki! Bu keyifli fırsatı mutlaka değerlendirin.

Öncelikle İpsala’dan Yunanistan Igoumenitsa’ya karayolundan yaklaşık 1.000 km yolculuk yapıyorsunuz. Zaten yol çok keyifli, istediğiniz yerde mola verip en güzel deniz mahsulleri ve mezelerle tatilin gurme açılışını yapabilirsiniz.