Yönetici ortağı iç mimar Didem Güven

 

Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

2003 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldum. Ardından Politecnico di Milano’da, “Strategic Design” bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Milano’da deneyim kazandıktan sonra akademik çalışmalarıma devam ettim. 2007 yılında, 2002’de R. Semih Güven tarafından kurulan RSG İç Mimarlık’a ortak olarak katıldım. Bugün RSG İç Mimarlık çatışı altında İzmir ve İstanbul ofislerimizle hizmet veriyoruz. Halen çeşitli üniversitelerde ders veriyor ve çeşitli projelerde jüri üyeliği yapıyorum.

Kalekent Satış Ofisi’yle bugüne kadar Londra’dan International Property Awards, ABD’den IDA International Design Award aldınız. Son olarak da İtalya’dan A Design Award’a layık görüldünüz. Ödüllerin öyküsünü bizimle paylaşır mısınız?

Kalekent Satış Ofisi ile ilk ödülümüz İngiltere’den geldi. Londra’da düzenlenen “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri”nde (International Property Awards) “İç Mimarlık” kategorisinde ödüle layık görüldük. Ardından İtalya, Como’da “A Design Award” ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde düzenlenen “International Design Awards” yarışmasından ödüllerle döndük.

Satış ofisini tasarlarken “Liv Yapı, Gül Yapı ve 3S Kale”nin konut projesindeki ana tema ve estetik değerleri göz önüne aldık. Satış ofisi, konut kompleksinin bitiminde minör değişikliklerle doğa dostu bir yaşam ve rekreasyon alanı olarak kullanılacak şekilde tasarlandı.

Sizi başarıya götüren etkenler neler?

Çevre, mekân ve müşterinin ihtiyaç ve isteklerini iyi algılayıp, onlarla dengeli bir ilişki oluşturmak… Devamlı araştırma yaparak üretim ve tasarım sürecini geliştirmek. Ekip olarak hareket etmek…

1 2