2002 yılında Hakan Hepcan ve Sertan Coşkun un dostuklarının başlangıcı sonucu kuruldu. Geçen süre içerisinde farklı farklı gitarist ve davulcularla çalışan grup en sonunda trio olmaya karar verip Davul da Deniz Kaymaraz’ın kadroya katılması ile son halini aldı.. Birçok şehir ve mekanda müzik çalışmalarını uzun yıllar boyunca sürdürdü.

Ekim 2010 da çıkan ” İnce Derin” isimli albümü 10 şarkıdan oluşuyor. Albümde sözleri Sezen Aksu’ya ait olan ARA DİNKJİAN cower ”Vazgeçtim” isimli parçanın yanısıra, Ogün Sanlısoy ile yapılan ”Büyüklük Bende Kalsın” isimli düet yer alıyor.Bu albümde tüm parçaların düzenlemesi ROL imzası taşıyor. Albümdeki diğer parçaların söz ve müziği ise Hakan Hepcan’a ait. Albüme ayrıca değerli müzisyenler AYKUT SÜTOĞLU ve YILDIZ ASYALI da enstrümanları ile renk kattılar.
Albümün ilk klibi “Düşünmeden” isimli şarkıya çekildi.. Renkli kişilikleri, sempatik tavırları, kaliteli müzik ve sahne duruşları ile ”ROL” ilk albümü ”İNCE DERİN” i birçok ilde verdikleri konserlerle sevenlerine tanıttı.
2. klibi ise bir Sezen Aksu coverı olan Vazgeçtim’e çeken ROL’e bu klip te dizilerin sempatik karekteri, Avrupa Yakası nın ” Hacer” i , Geniş Ailenin ”Nazan” ı olarak tanıdığımız BİHTER ÖZDEMİR DİNÇEL eşlik etti.
Grup 3.klibini Ogün SANLISOY ile düet yapmış olduğu”Büyüklük Bende Kalsın” isimli parçaya çekti. Yönetmenliğini Hakan ARSLAN ın yaptığı klip özellikle müzik kanallarında yılın en iyi düet parçası olarak değerlendirildi.

Vokal Gitar: Hakan Hepcan
Bas Gitar:
Sertan Coşkun
Davul:
Deniz Kaymaraz