9 Ekim’de Dorock Stage sahnesinde “reggae” fırtınası esecek! Jamaika kökenli müzik türünün sevilen sanatçıları, “Minifest” kapsamı altında sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkçe reggae denilince akla ilk gelen isimlerden Sattas, Komik Günler ve Koala; İsrailli etnik reggae grubu olan Anna RF bu harika gecede aynı sahnede yer alacak.

Kınay Production tarafından düzenlenen ve reggae konuşan, çalan, üreten yeteneklerin bir arada olduğu bu harika mini festivali sakın kaçırmayın!

Sattas
Sattas, reggae müziğinin özünden uzaklaşmadan caz, ska, dub ve rock formlarını bir potada eritebilmeyi başaran, müzikal kalitesi ile ismini Türkiye’nin ötesine duyurmuş bir topluluktur.

Anna RF
Elektronik etnik reggae müzik topluluğu Anna RF’ın müziklerindeki mesaj mutluluk ve özgürlük üzerinedir. Grup, İsrail’in Shaharut bölgesinde doğdu ve ardından dünyanın birçok bölgesini gezerek, Doğu ve Batı’nın sound’unu, oryantal ve modern enstrümanlarla harmanlayıp, elektronik dokunuşlarıyla da kendi müzik tarzlarını yarattı.

Komik Günler
Komik Günler, önce Ankara sokaklarında, sonra İstanbul’un gece kokan hemzemin sahnelerinde birçok insana ulaştırdı şarkılarını… Sekiz kişilik grup reggae ve ska ağırlıklı müziği ile karşınıza çıkıyor.

Koala
Koala Reggae Band, şarkılarını blues-rock sololarıyla ve Yunan buzukisiyle, yeri geldiğinde şiirlerle ya da ansızın hicaz makamından çıkan saksafon melodisiyle izleyicisini sallandırmayı ve dans ettirmeyi hedefliyor.

09 Ekim 2015 Cuma 22:00
Dorock Stage