Soğuk kış günleri yepyeni bir festivalle ısınıyor: Red Bull Music Academy Radio (RBMA Radio) Festival  http://www.redbull.com/rbmaradiofestival  ! Wild Beasts,Twin Shadow, The Field, Totally Enormous Extinct Dinosaurs (Dj Set), Ahu, Farfara ve daha birçok grup ve DJ, 7 Aralık Cumartesi günü İstanbul Modern’de müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

15 yıldır farklı şehirleri müzikle buluşturan Red Bull Music Academy; bir ay boyunca farklı coğrafyalardan en iyi ritim ve ses yaratıcılarıyla birlikte genç yetenekleri, kayıt stüdyolarını ve müzik profesyonellerini şehrin önde gelen kulüplerinde bir araya getiriyor. Akademi’nin özenle seçtiği parçalarla içeriğini oluşturduğu dijital müzik kaynağı RBMA Radio ise Türkiye’de ilk defa7 Aralık Cumartesi günü İstanbul Modern’de gerçekleştireceği yepyeni bir festivalle müzikseverlerle buluşacak.

İstanbul Modern’e kurulacak iki farklı sahne ile gerçekleşecek festivalin uluslararası yıldızları
Wild Beasts http://www.rbmaradio.com/shows/wild-beasts-live-at-primavera-sound-2012 ,
Twin Shadow http://www.rbmaradio.com/shows/twin-shadow-headphone-highlights ,
The Field http://www.rbmaradio.com/shows/the-field-fireside-chat  ve
Totally Enormous Extinct Dinosaurs http://www.rbmaradio.com/shows/totally-enormous-extinct-dinosaurs-headphone-highlights  (DJ Set),
Ahu http://www.rbmaradio.com/shows/ahu-at-the-movies ,
Farfara http://farfara.bandcamp.com/album/come-along-ep  ana sahnede yer alırken; Red Bull Music Academy’nin alternatif ve renkli ruhunu yansıtan birçok yerli ve yabancı isim de gün boyu performans sergileyecek. Saat15:00’te başlayıp, gece 24:00’te sona erecek etkinlik boyunca, katılımcılar İstanbul Modern’deki sergileri de festival biletlerini göstererek saat 18:00’a kadar ücretsiz gezebilecek.

Bu yepyeni festivalin biletleri bugünden itibaren Biletix’te!…

THE FIELD

Image 1 of 4

Axel Willner'ın, insanın dikkatini başladığı anda yakalayan ve dakikalarca bırakmayan müziğini tek bir kelimeyle tanımlamak istesek, şüphesiz o kelime "farklı" olurdu. İsveç’te büyüyen herkes gibi ilk müzikal anılarını saymaya ABBA ile başlayan Willner, kendine hiç de pop olmayan bir yol seçti. Önceleri gitar odaklı modern müzik türleri ile haşır neşir olsa da 2005 yılında çıkardığı "Things Keep Falling Down" EP'si ile bir anda İsveç techno sahnesinde dikkatleri üzerine çekmeye başladı ama asıl başarıya 2007’de yayımlanan "From Here We Go Sublime" albümüyle yaptı. Böylece yaptığı müzikle sadece frekansları ve fiziksel titreşimleri değil boyutları ve duyguları da büken The Field kendini uluslararası üne kavuşmuş, dünyanın en önemli festivallerini turlarken buldu. Müziğinde anlatımsal unsurlara pek takılmadan da dinleyicileri son durağı belli olmayan bir yolculuğa çıkaran TheField, günümüz Techno'sunu bir sonraki seviyeye taşıyor.