Şehrin önde gelen fine dining restoranlarından Topaz, yerini Râna’ya bıraktı. Gümüşsuyu’nun muhteşem konumundan İstanbul’u tepeden izleyen mekân, bu kez geleneksel Türk meyhane kültürünü benimseyen bir konseptle aramızda…

Öncelik Mezelerin
Geleneksel Türk mutfak kültürünü benimseyen Râna’da her gelenin kendine uygun bir tat bulması kaçınılmaz! Menünün yıldızları ise kesinlikle meze çeşitleri. Zeytinyağlılardan yoğurtlulara kadar bin bir çeşit seçeneği bünyesinde barındıran tabaklar, rakı kadehleriyle tamamlanıyor. Mekânda zeytinyağlı Bombay pilaki (18 TL), fesleğen soslu Girit ezmesi (19 TL), paşa mezesi (21 TL), zeytinyağlı ıspanak kökü (15 TL),  pastırmalı humus (23 TL), Malatya kurusu (26 TL) gibi soğuk meze çeşitlerinin yanında otlu peynirli muska böreği (18 TL), otlu ahtapot kavurması (39 LT), kuzu yaprak ciğer (29 TL) gibi sıcak seçenekler de dikkat çekiyor. Oldukça kalabalık olan meze menüsüne taze balık, et ve köfteler ile salata çeşitleri de (19-23 TL) eşlik ediyor.

Geleneksel Eğlenceler
Haftanın 7 günü hizmet veren Râna, geleneksel müzik geceleriyle misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Mekânın baş döndürücü manzarasına karşı içkilerinizi yudumlarken aynı zamanda canlı performans Türk müzikleriyle coşmanız ve arkadaşlarınızla koyu sohbetlere dalmanız garanti! Kısacası; mutfağı, eğlencesi ve atmosferi ile keyifli zamanlar geçireceğiniz Râna, son dönemlerin en samimi mekânlarından biri olma özelliği taşıyor.

Göz Alıcı Dekorasyon
Râna’nın nefis mutfağıyla olduğu kadar, dekorasyonu ile de fark yarattığını belirtmekte fayda var. Yine Türk kültürünün hâkim olduğu tasarım ögelerine yer veren mekânda gri ve yeşil tonları baskın olarak hissediliyor. Dekorasyonunu antika aksesuarlar ile de taçlandıran Râna’da geriye yalnızca tavandan zemine kadar uzanan boydan camdan İstanbul Boğazı’nın mavi sularını izlemek kalıyor.

 

Ömer Avni Mah. İnönü Cad. No:50, Gümüşsuyu/Beyoğlu
0212 945 0739
19.00-00.00