Ramazan ayında oruçlu olduğumuz günler içinde beslenme ve ağız bakımımıza artı özen göstererek çok sağlıklı bir dönem geçirebiliriz.

Bu dönemde asitli ve şekerli gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak uzun süre aç kalan mide ve sindirim sistemimizi rahatlatacaktır. Özellikle sahurda karbonhidrat ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmamız gerekiyor. Özellikle peynir süt gibi protein değeri yüksek ürünler ağız sağlığımız içinde artı fayda sağlayacaktır.

Oruçlu olduğumuz süre boyunca tükürük üretimimizin azalması ile oluşan asidik ortam ağız sağlığımız için uygun olmayan bir ortam yaratmaktadır. Bu sebeple Ramazan boyunca ağız bakımımız için ekstra bir özen göstermeye çaba sarf etmeliyiz.

İftar ve Sahurdan Sonra Dişlerinizi Mutlaka Fırçalayın

Ramazanda dişler fırçalanmadığında sahurdan iftara kadar geçen sürede bakteriler ağızda kolayca üreme imkânı bulur. Bu durum ağızda kötü koku ve diş çürümelerine yol açar. İftar ve sahurdan sonra fırçalanmayan dişlerde oluşan bakteriler ağızda asitlenmeye ve diş çürümelerine sebep olur. Özellikle sahurdan sonra Dentiste’ Nighttime Diş macunu bakteriler ile mücadele eder ve ağız sağlığınızı bozmasını engeller. Uzun süreli ferah bir nefes sağlayan Dentiste’ ağız kuruluğuna da sebepiyet vermez. Güne rahat başlamanızı sağlar.