15 Eylül 2017, Istanbul – Düzenlediği kültür – sanat aktiviteleriyle Pera’nın ve Beyoğlu’nun en önemli sembollerinden biri olan Pera Palace Hotel Jumeirah, Ekim ayıyla birlikte birçok kültür – sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 İlk olarak bu yıl 8.sezonuna başlayacak olan Perşembe Edebiyat Buluşmaları’nda; 12 Ekim’de Pemra Uğural ilk romanı “Zaaf” ile birlikte edebiyat severlerle bir araya geliyor. 19 Ekim’de ise müzik tarihçisi ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda flüt sanatçısı Aydın Büke klasik dönemden romantik döneme Bach, Beethoven, Mozart gibi önemli bestecilerin hayatlarından kesitleri paylaşacak. Her iki etkinlik de 15:00’te başlayacak olup, katılmak isteyenlerin 0212 377 40 00’ı arayarak rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

 Bu yıl 4.sezonuna girecek olan Cumartesi Sabah Konserleri ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İDEA Müzik işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlk olarak 21 Ekim Cumartesi saat 11:00’de dünyaca ünlü piyanist ve bestecimiz Gülsin Onay’la başlayacak konserlerde, yıl boyunca Istanbul Wind Ensemble, Dilbağ Tokay, Emine Serdaroğlu, Cihat Aşkın gibi önemli sanatçılar Grand Pera Balo Salonu’nda sahne alacak. Klasik müzik tutkunları birbirinden özel 8 konseri içeren kombine biletlerini ve tekil konser biletlerini Biletix üzerinden satın alabilecekler.