İsmi New York’un Hudson Nehri’ne gönderme yapan Arnavutköy’ü balık dışında bir konseptle tanıştıran Hudson, yeni favorilerinizden olacak.

Arnavutköy bakmasını bilmeyenler için balık restoranlarının tekelinde bir semt gibi görünür. Halbuki İstanbul Boğazı’nın en gözde noktalarından biri olan bu semt, ara sokaklarında her zevke hitap eden sırlar barındırır. Biz de bu sırlardan birini ifşa etmek için yollara düştük ve kendimizi Hudson’da bulduk.

Hudson geçtiğimiz aylarda Beyoğlu’nda açılan ve büyük ilgi gören Barbounia’dan tanıdığımız Uğur Karabayır ve Serhan Akıncı’nın ortak projesi. Uzun süredir akıllarında Parizyen projesini gerçekleştirmek olsa da New Yorker mekân konseptini hayata geçirmek için Arnavutköy’ü seçmişler. İstanbullular’ın büyük şehirde giderek lokalleşmeleri ve yaşadıkları bölgede zaman geçirmek istemeleri, ileride Hudson için harikalar yaratabilir.

 

Hudson’da gün, lezzetli bir kahvaltıyla başlıyor. Akşam yemeğine kadar öğle yemeğine gelenler veya tatlı büfesinden seçtikleri tartlar ve keklerle kahve keyfi yapanlar mekânı dolduruyor. Menü ise çok kalabalık değil, az ama öz kalem barındırıyor. Baş Şef Kaan Karagöz’ün öncülüğünde hazırlanan menüde başlangıçlar, salata ve makarnalar, deniz mahsullü yemekler çok seviliyormuş. Başlangıçlardan çimçim karidesli, tiftik kaburgalı ve tiftik ördekli çeşitleri olan Bun, saatlerce buharda pişen yumuşacık ekmeğiyle beğenimizi kazandı. Ana yemeklerin yıldızıysa 16 saat pişirilmiş, yanında ızgara baby sebze ve karamelize yoğurtla servis edilen Hudson Kaburga. Hudson dokunuşuyla yeniden yorumlanan makaron, lokma, cheesecake, profiterol, sufle gibi tatlılar ise tatlı şefi Hazal Yıldırım’a emanet.

Akşam yemeği sonrasında Hudson’da müziğin sesi yükseliyor. Buraya geldiğiniz her akşam başka bir DJ’le karşılaşma olasılığınız yüksek. Cuma günleri DJ Murat Tokuz, cumartesileriyse Before Sunset DJ’i Mono eğlencenin nabzını tutuyor. Mekânın imza kokteylleriyse müziğe eşlik ediyor. Özel bakır kupalarda sunulan ev yapımı ginger ale ve lime’lı vodka Hudson Mule ile vodka ve passion fruit’lu Passion Elyxr favori kokteyllerden.

 

NE YENİR?

Kestane çorbası, steak tartar, bruschetta mix, bun gibi başlangıçların fiyatı 18 TL’den başlıyor. Deniz mahsullü risotto, vejeteryan linguine, Hudson Kaburga, ördek göğüs ve somon ızgara gibi makarna ile ana yemek çeşitleri ise 28 TL – 55 TL arasında değişiyor.

Bebek Arnavutköy Cad. No: 91 Arnavutköy, Beşiktaş

0212 257 7266

Pazartesi – Perşembe: 10.00 – 02.00

Cuma – Cumartesi: 10.00 – 02.30

Pazar brunch’ı: 10.00 – 14.00