Maslak Oto Sanayi’nin içerisinde açılan Pomelo, plaza hayatıyla sanayi atmosferini birleştirerek, muhite yepyeni bir soluk getiriyor. Sağlıklı ev yemeklerini misafirlerin beğenisine sunan mekân, semtin kaosundan uzaklaşmak için birebir. 

POMELO-18

ABD’den İstanbul’a uzanan yolculuğu boyunca sağlıklı yemek tutkusunu işi haline getirme arzusuyla pekiştiren Zeynep Akşehirlioğlu’nun Maslak Oto Sanayi’nin içinde açtığı Pomelo; ev yemeklerine modern dokunuşlar katarak, sağlık ile lezzeti, makul fiyat ve kaliteli hizmeti tek çatı altında buluşturuyor. Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra New York’ta yüksek lisans yapan Akşehirlioğlu, sağlıklı beslenmeyle orada tanışıyor ve İstanbul’a döndükten sonra hayallerini gerçekleştirmeye karar veriyor.
Pomelo, insanların gün içinde yaşadıkları strese küçük bir mola vererek; sağlıklı, taze ve lezzetli yemeklere keyifli bir ortamda ulaşmasını sağlama amacıyla kurulmuş. Mekânın dekorasyonundan mutfağına, kullanılan malzemelerden menüsüne kadar her detay için büyük hassasiyet gösterilmiş. 30 yıllık kiremit duvarlar, mozaik zeminler, yüksek tavan ve sanayi bölgesinin tipik demir kapısı, mimarların özenli çalışmalarıyla birleştirilmiş ve ortaya oldukça orijinal bir mekân çıkmış.
Pomelo’yu bölgedeki diğer ev yemeği yapan mekânlardan ayıran birçok yanı var. Bunlardan biri son pişirme tekniklerini kullanarak, daha sağlıklı ve modern ev yemekleri yaratması. Ayrıca mekân, misafirlerine öğle yemeklerinin dışında da rahatlıkla zaman geçirebilecekleri, tek başlarına ya da grup halinde gelerek çalışabilecekleri sıcacık bir atmosfer sunuyor. Mekânın asma katı ise özel toplantılar için tasarlanan yapısıyla şimdiden çevredeki büyük şirketlerin dikkatini çekmiş.
Yemekleri şef Berfu Aydın ve Şef Yardımcısı İnanç Kapulluoğlu hazırlıyor; menüde yer alacak yemeklere ise tüm ekip birlikte karar veriyor. Menünün her cuma değiştiği Pomelo’da gün; sıcacık kruvasanlar, ev yapımı yulaf ezmeleri ve çeşit çeşit omletlerle başlıyor. Öğlenleri ise et, tavuk, balık ve vejetaryen spesiyallerle her gün değişen salatalar, zeytinyağlılar ve tahıllı yemeklerle devam ediyor. Mutfakta kullanılan ürünlerin çoğu kendi bölgelerinden temin ediliyor. Nar ekşisi Hatay’dan, zeytinyağı Ayvalık’tan, burrata’lar Buffa çiftliğinden, birbirinden sağlıklı ve lezzetli çaylar ise Chado’dan özel olarak getirtiliyor. Hazırlanan yemeklerde kinoa, yaban pirinci, maş fasulyesi gibi yenilikçi lezzetlere de yer veriliyor.
Aslında ekibin samimiyeti ve ilgisi bile Pomelo’ya gitmek için yeterli bir sebep ancak rağbet görmesinin ve sevilmesinin bir diğer nedeni, bu özel mekânda yaratılan sağlıklı ve taze yemeklere böylesine uygun fiyatlarla ulaşılabilmesi.

NE YENİR? Sabah kahvaltılarına gelenlerin en çok tercih ettiği ve bizim de favorimiz haline gelen kuru meyveli yulaf ezmesi, şekersiz agave şurubuyla sunuluyor. Öğle yemekleri için Pomelo tarafından ikram edilen pancarlı humusun yanında dana soteli firik kebabı ya da limonlu, kakaolu tavuk, tercih edilebilecek doyurucu seçenekler. Yoğurtlu semizotu ve kişnişli, narlı kuskus salatası ise menünün vazgeçilmezlerinden. Tatlılardan her gün farklı bir versiyonunu bulabileceğiniz brownie’ler veya şeker ve un içermeyen hurma topları kesinlikle denenmeli. Kahvaltı fiyatları 8 – 14 TL, tatlı fiyatları 8 – 12 TL arasında değişiyor. Doyurucu bir öğle yemeği için ödemeniz gereken meblağ ise 18 – 35 TL arası.
Atatürk Oto Sanayi Sitesi, Maslak Mah. 1. Sok. No: 6, Sarıyer
0212 276 6654
07.00 – 17.00