Türkiye’nin önde gelen cafe/brasserie zinciri markası Big Chefs, yeni sezona girerken yolu henüz Ege’ ye düşmeyenleri Ege otları ile karşılıyor ve mevsim geçişini daha da keyifli ve lezzetli hale getiriyor.

Özgün ve ayrıcalıklı sunumları, her damak tadına hitap eden lezzetleri ve güler yüzlü ekibi ile ön plana çıkan Big Chefs, 10 – 22 Mayıs tarihleri arasında Ataşehir, Anadolu Hisarı ve Tarabya şubelerinde, Ege’den özel olarak getirtilen otlar ile harmanlanmış farklılaşan bir menüye imza atıyor.

Büyük Şefler’ in elinde hazırlanan Ege Otları menüsünde neler mi yer alıyor?
Big Chefs’in kendi ekibi tarafından özel olarak reçetelendirilen ve geliştirilen lezzetleri harmanlandığı farklılaşan Ege Otları menüsü, keyifli bir yemeğin lezzetli olduğu kadar hafif olabileceğini de kanıtlar nitelikte… Ege otları ile hazırlanan menünün başlangıç tercihlerinde Şevketi Bostan, Asma Yaprağında Enginar Dolması ve Peynirli Kabak Çiçeği Kızartması’ ndan oluşan mezeler lezzet yolculuğunun startını veriyor.

Asırlardır faydaları araştırmakla bitmeyen Isırgan Otu ile hazırlanan Sıcacık Çorba ve Radika, Turp Out, Su Teresi ve Ebe  Gümeci’ nin muhteşem karması ile ortaya çıkan Doğal Otlu Baklava Böreği kesinlikle tadılması gerekenlerden…

Kağıtta Cibez ve Zahterli Patatesli Levrek ise ana yemek tercihini ot bazlı lezzetlerde arayanların damağına unutulmayacak bir tat bırakmaya hazırlanıyor.

Büyük Şefler, Ot Festivali menüsünü hazırlarken tatlıyı da es geçmiyor ve ezberbozan Otlu Revani ile karşımıza çıkıyor.

Big Chefs’lerde yer alan lezzetlerin en özel yönü geleneksel reçetelerden ilham alması ve taze ürün kullanımı… Besleyici, sağlıklı, mevsime uygun lezzetleri, konforlu ve sıcak atmosferi ile Big Chefs’ler bu sezon da buluşma noktası olacak.