Nicolas Jaar’ın bağımsız plak şirketi ve aynı zamanda bir web-blog oluşumu olan Other People İstanbul’da.
Nicolas Jaar’ın son alametifarikası, bağımsız serial plak şirketi Other People şehre geliyor. Geçtiğimiz iki senede başta Darkside olmak üzere pek çok yenilikçi isme ev sahipliği yapan ve haftalık olarak yayınladığı müziklerle bugüne kadar 35’den fazla projeyi 10″, 12″ ve dijital formatlarda dinleyicisiyle buluşturan Other People aslında plak şirketi işlevi de gören bir web-blog oluşumu; sevenlerine her pazar yeni müziklerle kahvaltı yapma şansı sunan bir ses fabrikası, dünyada dijital dağıtımcılığın geldiği noktanın tezahürü. Köklü plak şirketlerinin bile cesaret edemediği üyelik tabanlı müzik dağıtımı modelini, kurulduğu günden bu yana tıkır tıkır işletmeyi başaran ve her hafta binlerce insanın evine yeni içeriklerle girmeyi kendine düstur edinen bir modern zaman fanzini.

AVE HARRINGTON

New York menşeli multi-enstrümanist Dave Harrington’ın müzikal geçmişinde jazz jam session’larından post-teatral sanat prodüksiyonlarına, oyun müziklerinden indie gruplarına kadar uzanan bir skala mevcut. Nicolas Jaar ile birlikte yürüttükleri Darkside projesiyle ismini daha geniş kitlelere duyuran ve dünyanın en önemli kulüp, konser salonu ve festivallerinde sold-out konserler veren Dave aynı zamanda janralar dışı bir DJ. Setlerinde techno’dan jazz’a, psikedelik’den indie rock ve fusion’a kadar birçok farklı türe rastlamak mümkün. Elini neye atarsa hakkını veren bu multi-disiplinel müzisyen, merakla beklediğimiz DJ setiyle aramızda olacak.

http://geist-agency.com/roster/Dave-Harrington

VALENTIN STIP

Klasik müzik eğitimli bir pianist olan Valentin, Brooklyn’de yaşayan Fransız asıllı bir Amerikalı. Clown and Sunset’den Anytime Will Do ve Angst isimli iki kısaçalar, geçtiğimiz sene ise Other People’dan ilk uzunçaları Sigh’i yayınladı. Bu debut sayesinde sektörel dergi ve bloglarda isminden övgü dolu kritiklerle bahsettirmeyi başaran Valentin aynı zamanda Montreal merkezli müzik kollektifi Booma Collective’in de patronu. Ambient electronica sularında gezinen, ince işçilikle kotarılmış canlı performansıyla merakla beklediklerimizden.

http://geist-agency.com/roster/Valentin-Stip

VISUALS – Live

VISUALS yani Andrew Fox, Brooklyn sahnesinin veteran vokalist ve prodüktörlerinden. 2013’de Other People etiketiyle yayınlanan debut kısaçaları VISUALS’ın yapımcılığını bizzat Darkside üstlenmiş. Müzikal olarak geleneksel bestecilik ile hipnotik elektronika etkileşimli bir estetikte üretimini sürdüren VISUALS, gelecek sene ilk uzunçalarını yine Other People etiketiyle beğeniye sunmaya hazırlanıyor.

http://geist-agency.com/roster/VISUALS

YAYBAHAR – Live

Görkem Şen’in uzun süredir üzerinde çalıştığı akustik enstrümanı Yaybahar ile bir çoğumuz 2014 yılı Kasım ayında internete düşen bir video ile tanıştık. Hem tanıdık, hem de başka bir dünyadan sesleri tınlatan enstrümanı kısa zamanda müzik çevrelerine tabiri caizse bomba gibi düştü. Geçtiğimiz kış Kırım Kilisesi’nde Other People sanatçılarından Benjha ile bir performans veren Görkem Şen, bu kez bir başka büyülü mekan olan Eski Elhamra Sineması’nda sihirli enstrümanı Yaybahar’ı çalacak.

http://yaybahar.com/

26 Mart 2015, 22:00
XLarge (Eski Elhamra Sineması) , Beyoğlu