Aila, şehrin yeniz lezzet ve eğlence durağı Fairmont Quasar’ın bahçe katında, 2 Mayıs itibariyle misafirlerini ağırlamaya başladı. 

RENGÂRENK BAHARAT KÜTÜPHANESİ
Otantik Türk mutfağının vazgeçilmezleri olan ocakbaşı ve meze kültürünü harika bir ambiyansta bir araya getiren Aila, bunların yanına geceyi uzatmak isteyenler için güzel bir bar, geniş bir rakı yelpazesi, sadece yerli şaraplardan oluşan şarap kavı, bahçe ve Türk müziği ekleyerek Mayıs ayının başında bizimle buluştu. Mekâna gelenleri karşılayan en enteresan nokta, Mısır Çarşısı’ndaki rengârenk görüntüleri ile İstanbul’un simgelerinden biri haline gelen baharatlar için özel olarak hazırlanan Baharat Kütüphanesi. Dileyen misafirler, çeşitliliği ve renkleri ile lezzet kültürümüzün zenginliğine dair ipucu veren bu kütüphanede baharat alışverişi yapabiliyor. Aila’nın bir diğer farklı yönü ise; iş yemekleri ve eğlenceli saatler geçirmek isteyenler için kendine ait ızgarası bulunan özel yemek odası.

TANIDIK LEZZETLERE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR
Gelelim Aila’nın mutfağına. Restoran şefliğini özellikle meze tasarımlarıyla İstanbulluların yakından tanıdığı Umut Karakuş yapıyor. Çerkez ördeği, Antakya tabule, muhammara, fava, dil söğüş ve acılı Antep ezme, mezeler arasında tadı damağımızda kalanlardan. Bunun nedeni ise; hazırlanan bu mezelerin küçük dokunuşlarla yeniden yorumlanması olsa gerek. Ana yemeklerden Adana kebap o kadar lezzetli ki, Adanalı konukların bile takdirini kazanıyormuş. Aila’da iki kişilik bir yemeğin ortalama fiyatı ise 200 TL.

TAMAMEN YERLİ
Mutfakta hiçbir şekilde ithal ürün kullanılmıyor. Anadolu’nun dört bir yanından, mevsimine uygun olarak getirilen ürünlerle hazırlanan reçeteler, lezzetinin yanı sıra tazeliğiyle de dikkat çekiyor. Ayrıca her yemekte bir veya birkaç kez konfit, kurutma ve fümeleme gibi farklı ve özel pişirme teknikleri kullanılıyor. Bizce Aila, Türk mutfağı sevenlerin yeni favorisi olacak.