Acun Ilıcalı, Alex de Souza, Kanuni Sultan Süleyman ve One Direction…

Hepsinin ortak bir noktası var. Onlar “Yeni Tabu”nun kartları için oyun severler tarafından en çok önerilen isimler arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en sevilen kutu oyunlarından Tabu raflarda yerini aldı. Tabuseverlerin önerileriyle yeni Tabu’ya eklenen kelimeler içerisinde Behzat Ç. Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan, Bergüzar Korel ve Amy Winehouse gibi ünlü isimler de var. Facebook üzerinden düzenlenen “100 Ünlü Tabu Ustası Aranıyor” yarışmasıyla 3 binin üzerinde Tabuseverden, 15 binden fazla kelime toplandı. Yarışma sonrasında Türk halkının “en”leri de belli oldu.

Türkiye’nin en popüler ismi Acun Ilıcalı!

Milyonları ekran başına kilitleyen programların yapımcısı Acun Ilıcalı, Tabuseverlerin en çok önerdiği Türk oldu. Barış Manço, Cem Yılmaz, Ahmet Kural, Hadise, Kıvanç Tatlıtuğ, Müslüm Gürses de en çok önerilen kişiler arasındaydı.

Türklerin futbol aşkı Tabu’ya da yansıdı!

Önerilen kartların büyük bir bölümünü futbol dünyasından isimler ve futbol terimleri oluşturdu. Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex De Souza, zirvedeki isim oldu. Alex’ten sonra Galatasaray’ın kaptanı Sabri Sarıoğlu ise ismi en çok yazılan ikinci futbolcuydu. Dünyanın futbol yıldızları arasındansa en çok Messi önerildi.

Tabu’da Osmanlı rüzgârı!

Her bölümüyle izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl en çok önerilen dizi olurken Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem, Mihrimah Sultan, Haseki, Pargalı İbrahim, Şehzade Mehmed gibi döneme ait pek çok isim ve kavram da gelen kartlar arasında yerini aldı. Muhteşem Yüzyıl’ı takip eden dizi ve programlar ise Leyla ile Mecnun, Survivor, Aşk-ı Memnu, Yalan Dünya ve İşler Güçler oldu.

Gangnam Style rüzgârı devam ediyor!

Gangnam Style çılgınlığı Tabu kartlarına da yansıdı! Son dönemin fenomeni Harlem Shake birçok Tabu sever tarafından önerilse de Gangnam Style’ı geçmeyi başaramadı.

 

One Direction, Justin Bieber’ı geçti!

Genç kızların yeni sevgilisi, İngiliz müzik grubu One Direction, Justin Bieber’ı gölgede bıraktı. One Direction ve grup üyeleri, Justin Bieber’dan kat be kat daha fazla önerildi. Grubun en çok önerilen üyesi ise Zayn Malik oldu.

Teknoloji ve sosyal medya da yeni Tabu’ya damgasını vurdu!

Türkiye’yi sallayan Twitter, Tabu için de en çok önerilen kelime oldu. Google, Android, Sosyal Medya, iPhone, Instagram, iPad, LinkedIn, Pinterest, WhatsApp, Hashtag, Angry Birds gibi dijital çağın hayatımıza kattığı kavramlar da oyun severlerin gönderdiği kelimeler arasındaydı.

 

 

Tüm bu önerilen kelimeler arasından hangilerinin seçildiği ise Tabu kutularında!