One Love Festival’de en avantajlı biletler için zaman daralıyor.

21 Nisan’a kadar festival coşkusu arkadaşlar olmadan yaşanmaz diyenler için “Buddy Pack” 2 kişilik kombine biletler 190 TL’yetek kişilik kombine biletler 110 TL’ye alınabilecek.  21 Nisan’dan sonra ise avantajlı tek kişilik kombine bilet fiyatları 125 TL olacak.

Lıttle Dragon Ve Austra One Love Festıval 14 Sahnesinde

 

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle 13-14 Haziran’da Lifepark’ta gerçekleşecek  One Love Festival 14’de sahne alacak isimlere yenileri eklendi. Indie electro/trip hop’un son temsilcilerinden Little Dragon ve Kanada’dan gelen soğuk hava rüzgarlarıyla izleyicileri serinletecek Austra da One Love Festival 14 sahnesinde olacak.  Julian Casablancas + The Voidz, James Blake, Hot Chip ve Tom Odell’in One Love Festival 14’de sahne alacağı  geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Festivalin ses getirecek birbirinden önemli isimleri ve daha fazlası yakında duyurulacak.

 

 

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle Pozitif Live tarafından 13 – 14 Haziran’da Lifepark’ta gerçekleştirilecek “One Love Festival 14’ün” heyecan ve merakla beklenen programı açıklanmaya devam ediyor. İsveçli indie electro/trip hop grubu Little Dragon ve Toronto’da kurulmuş electronica/synth pop grubu Austra One Love Festival 14’ün isimleri arasındaki yerini aldı.
Austra_PhotoBy_KateYoung

 

Austra

İsveçli 4’lü Little Dragon, düşük tempo, synthpop,  trip hop, neo soul gibi tarzları harmanlayıp yumuşak tonları elektronik tabanda buluşturduğu performansıyla tanınıyor. Son albümü “Nabuma Rubberband”, 2015 Grammy Ödülleri’nde En İyi Dans Albümü kategorisinde aday gösterilen Little Dragon,  efsanevi grup Gorillazile yaptığı son turneden sonra, deneysel ve başka dünyadan gelen tınıları ile  One Love Festival 14 sahnesinde izleyicileri büyüleyecek.
little dragon

Little Dragon

Kanadalı electronica ve synth pop grubu Austra, 2008 yılında yayınladığı Feel It Break albümüyle melankolinin tanımını yeniden yaparak Polaris Music Prize’da  aday gösterilmesinin ardından bir çok müzik otoritesi tarafından yılın en iyi albümü olarak anıldı. Olympia albümüyle 2011’de de hızlı çıkışlarını destekleyen Austra, klavye tonlarının hakim olduğu tınıları, solist Katie Stelmanis’in kadife sesi ve Kanada’dan gelen soğuk hava rüzgarları etkisiyle One Love Festival 14’de festivalcileri  serinletecek.

 

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleşen One Love Festival 14’ün geçtiğimiz günlerde açıklanan isimleri arasında Brit ödüllü ve genç şarkıcı ve söz yazarı Tom Odell, geçen sene ‘Overgrown’ şarkısıyla ününe ün katan İngiliz sanatçı James Blake, şarkılarıyla Mercury Prize ve Grammy’de aday gösterilen ve ‘Over and Over’ şarkısıyla NME’de en iyi şarkı ödülüne layık görülen Hot Chip ve efsanevi grup The Strokes’un kurucusu Julian Casablancas’ın solo projesi Julian Casablancas + The Voidz yer alıyor.

 

One Love Festival 14’de en avantajlı biletler için son günler

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleşecek One Love Festival 14’de en avantajlı biletler için zaman daralıyor.  Festival coşkusu arkadaşlar olmadan yaşanmaz diyen festivalciler tarafından yoğun ilgi gören “Buddy Pack” kombine biletler,  21 Nisan sabah 10:00’a kadar 190 TL’ye, tek kişilik kombine biletler ise 110 TL’ye alınabiliyor.  İkinci dönem avantajlı biletlerden faydalanmak isteyen festivalciler ise 21 Nisan’dan itibaren tek kişilik kombine biletlerini 125 TL’ye alabilecek.

Sanatçılar Hakkında

Little Dragon  | 1996 yılında Götenborg, İsveç’de kurulmuş olan indie electro ve trip hop grubu, özellikle canlı ve eğlenceli sahne performanslarıyla tanınıyor. Son turnesinde Gorillaz’a eşlik eden grup sonrasında çıkardıkları 2011 tarihli Ritual Union ve 2014 tarihli Nabuma Rubberband albümleriyle de çok olumlu geri dönüşler aldılar. Nabuma Rubberband En İyi Dans Albümü kateagorisinde 2015 Grammy Ödülleri’nde aday gösterildi.

Austra| 2009 yılında Toronto’da kurulan electronica/synth pop grubu Austra, 2011 yılında çıkardığı ilk albümü Feel It Break ile piyasaya çok hızlı ve başarılı bir giriş yaptı. Müzik otoritelerinden çok olumlu dönüşler alan albüm aynı zamanda Kanada’nın müzik ödülleri olan Polaris Music Prize’a da aday gösterildi. İkinci albümleri Olympia’yı da 2013 yılında Domino Records etiketiyle piyasaya süren grup, akılda kalıcı melodileri ve özellikle solist Katie Stelmanis’in harika sesiyle dikkat çekiyor.

Tom Odell | Küçük yaşlarda görmeye başladığı piyano eğitiminin üzerine 13 yaşında kendi şarkılarını yazmaya başlayan Tom Odell, şu anda İngiliz ve dünya indie pop müzik piyasasının son yıllarda en çok ses getiren sanatçılarından biri olmayı başardı. Henüz 24 yaşında olan sanatçı “The Tides” isimli grupla birkaç yıl boyunca müzik yaptıktan sonra 2012 yılında ilk EP’si Songs From Another Love ve bu albümde yer alan “Another Love” parçasıyla müthiş bir çıkış yakaladı. 2013 BRIT Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’nü alan Odell, aynı yıl içerisinde çıkardığı Long Way Down ile İngiliz müzik listelerine 1 numaradan giriş yaptı. Piyanosunu dinleyicileri derinden etkileyecek sesi ve şarkı sözleriyle birleştiren Tom Odell önümüzdeki birçok yıl boyunca sıkça duyacağımız isimlerden biri olmaya devam edecek.

Julian Casablancas + The Voidz | New York’lu efsanevi indie rock grubu The Strokes’un kurucusu ve solisti olan Julian Casablancas, solo çalışmalarına kendi plak şirketi Cult Records bünyesinde bulunan The Voidz grubunu yanına alarak devam ediyor. 2013 yılında kurulan grup, geçtiğimiz yıl hem Tyranny isimli çıkış albümünü yayınladı, hem de Governor’s Ball, Lollapalooza ve Coachella gibi Amerika’nın önde gelen festivallerinde sahne aldı. The Strokes grubu son yıllarda pek aktif olmasa da Casablancas, The Voidz projesi dahil olmak üzere yaptığı solo işlerle müzikseverlerin takdirini almaya devam etti. Daft Punk’ın En İyi Albüm dalında Grammy kazanan son albümü Random Access Memories’teki hitlerden biri olan “Instant Crush” parçasını da Julian Casablancas seslendirmişti.

James Blake | Kendi odasında yaptığı kayıtları BBC Radio 1 tarafından keşfedilen ve 2011 yılında kendi adını taşıyan ilk albümüyle büyük ses getiren James Blake, 2013 yılında çıkardığı Overgrown albümüyle de hem başarısını hem de söz yazarlığını bir üst noktaya taşıdı ve Mercury Prize ödülüne kavuştu. Düşük tempo ritimleri minimal elektronik sesler ve alışılmamış synth’lerle birleştiren Blake, kendi türünü “melodik bas müzik” olarak tanımlıyor. İkinci albümünde Brian Eno ve RZA gibi sanatçılarla çalışan Blake’in Nisan 2015 tarihinde de Radio Silence adını taşıyacak üçüncü albümünün piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hot Chip | Londra’da 2000 yılında kurulan elektronik dans grubu Hot Chip, bugüne kadar beş albüm çıkardı ve birçok Mercury Prize ve Grammy adaylıkları bulunuyor. Çıkışını 2006 tarihli The Warning albümüyle yapan grubun bu albümden “Over and Over” isimli single NME tarafından da yılın en iyi şarkısı seçilmişti. 2008 tarihli Made In the Dark albümünde bulunan “Ready for the Floor” Grammy’lerde En İyi Dans Şarkısı ödülüne aday gösterilmişti. Yeni albümünü Mayıs 2015’te piyasa sürecek olan grup eğlenceli ve hareketli sahne performansıyla tanınıyor.