Farklı ve Deneysel işleriyle tanınan Tiyatro Artı, tek seyircilik oyunundan sonra yine farklı bir sahneleme ile seyirciyle buluşuyor!
“Şiddet Üçlemesi 1 – Ayna” sahnelenmeye devam ediyor! Farklı ve deneysel çalışmalarıyla tanınan Tiyatro Artı, Şubat ayında yeni oyununun gösterimine başlıyor. 21 Şubat 2012’de prömiyer yapan “Ayna” sadece on iki seyirciye oynanıyor!

12 KADIN, 12 SEYİRCİ, 12 KABİN, 12 CİNAYET, KADINA YÖNELİK ŞİDDET!
Tiyatro Artı’nın yeni oyunu “Ayna” kadına yönelik şiddeti konu ediniyor. Oldukça sade, ama sert bir yapıda sahnelenen oyunun en önemli özelliği ise on iki kabinde, bire bir sadece on iki seyirciye oynanması! Sadece on iki seyircinin kabul edildiği gösterimde, on iki oyuncu kadına yönelik şiddet sonucu hayatını kaybeden gerçek kişilerin hikayelerini “tek” seyircisine aktarıyor!
Didem kaplan tarafından üçüncü sayfa haberlerinden derlenerek oluşturulan metin, üçüncü sayfa soğukluğunun ne kadar vurucu ve derin gerçekliklere sahip olduğunu gösteriyor. Ufuk Tan Altunkaya tarafından yönetilen oyun, biçim olarak da klasik seyrin kalıplarını yıkıyor.

 Şiddet Üçlemesi 1 – Ayna, sınırlı sayıda gösterimiyle Mekan Artı’da yer alıyor!

Mekan Artı
Üftade sokak No:31 Harbiye İstanbul
0 212 224 57 56