Ocak Ayının İki Yüzü (The Two Faces of January)
Atina ve İstanbul’da geçen bir entrika
Herkesin gıptayla baktığı Amerikalı turist çift Atina’da turistleri dolandıran tur rehberi Rydal ile tanışır. Ancak Amrikalı Chester, dikkatle planladığı tuzağına Rydal’ı çekmektedir.

Yıl 1962. Karizmatik Chester MacFarland (Viggo Mortensen) ile kendinden yaşça küçük ve göz alıcı eşi Colette (Kirsten) herkesin imrendiği Amerikalı bir çifttir ve çıktıkları Avrupa tatilinde Atina şehrindedirler. Akropol’de gezerken, Rydal (Oscar Isaac) isimli tur rehberiyle karşılaşırlar. Rydal, genç, Yunanca konuşabilen bir Amerikalıdır ve bir yandan rehberlik yaparken, diğer yandan kadın turistleri dolandırmaktadır.
Colette’’in güzelliğine kapılan ve Chester’’ın zenginliği ve entelektüelliğinden etkilenen Rydal, çiftin akşam yemeği davetini memnuniyetle kabul eder. Ne var ki, MacFarland ailesinde her şey göründüğü gibi değildir. Chester’’ın dost canlısı görüntüsünün altında karanlık sırlar saklıdır. Rydal ziyaret için çiftin lüks oteline gelince, Chester kendisine saldırdığını iddia ettiği ve bilincini kaybetmiş gibi görünen bir adamı taşımasına yardım etmesi için ona baskı yapar. Olayın heyecanına kapılan Rydal, yardım etmeyi kabul eder ancak olaylar daha vahim bir hal alınca, kendini tehlikeli ve içinden çıkılamayacak bir durumun ortasında bulur.

Süre: 96 dakikaYıl: 2014
Yönetmen: Hossein Amini
Oyuncular: Oscar Isaac, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, David Warshofsky