İlhan Erşahin’in sahibi olduğu New York bazlı caz kulübü Nublu’nun İstanbul şubesi olan Nublu İstanbul, bünyesine yeni kattığı mutfağı Nublu Kitchen ile Taksim’deki yeni adresinde hizmete başladı.

nublug

Nublu’nun hâlâ Karaköy’de olduğunu zannediyorsanız sizi hemen uyaralım; müzik ziyafeti için artık rotanızı Sıraselviler’e çevirmeniz gerekecek. Unutulmaz müzik performanslarına Nublu Kitchen adıyla yemek servisini de ekleyen mekân yeni yerinde sizi bekliyor. Giriş katındaki Nublu Kitchen, Taksim’in karmaşasını unutturan doğal bir bahçe havasıyla karşılıyor konuklarını. Mekândaki ahşap unsurlar İsviçreli ahşap sanatçısı Pistol Pete’e ait. Mekânın iç mimarlığını Selin Ataman, peyzaj mimarlığını ise Cansu Ergün üstlenmiş.
Deniz manzarasıyla da içimizi açan Nublu Kitchen, öğle yemeğinden akşam yemeği sonrası kokteyllerine kadar uzanan zaman diliminde hizmet veriyor.
Nublu’nun mutfağını yetenekli şef Deniz Âşık yönetiyor. Hünerli mutfak ekibinin ellerinden çıkan yemeklerle önce karnınızı doyurabilir, ardından kokteyllerinizi yudumlarken müzik dinleyerek kulaklarınızın pasını silebilirsiniz. En alt katta performans alanı da bulunuyor. Buranın duvarları ise Avrupa’da çok revaçta olan fosforlu bantlarla mekân ve eşya giydirme yöntemi ile tasarlandı. Tasarlayan ise Berlin merkezli Klebebande’den Felix Rodewaldt.
İç içe geçmiş üç katın ortasında bulunan orta katta, özel gruplar ve etkinlikler için yaratılmış özel bir bölüm bulunuyor. Özel davetlerinizi burada yapmak isterseniz, dilekleriniz doğrultusunda size özel bir menü de hazırlanabiliyor.

Ne Yenir?
Başlangıç için seçimimiz risotto topları (16 TL) oldu. Ardından hardal ve portakal soslu bahçe salatası (22 TL) hem sağlıklı hem de lezzetli bir seçim olabilir. “Salatayla doymam” derseniz ana yemek seçenekleri arasından ızgara somon (34 TL) ya da yaban mantarlı spagettiyi (28 TL) tercih edebilirsiniz. Yemeğin sonunda karamelli, bitter çikolatalı tart (18 TL) yiyerek damağınızı tatlandırabilirsiniz.

No: 55 Sıraselviler, Beyoğlu
0212 249 7712
11.00 – 23.00 (Kitchen)
Performans olduğunda sabah 04.00’a kadar

Yazı: Özger Tümer