Lezzetli atıştırmalıkları, özel kokteylleri ve müzik seçimiyle Teşvikye’de açılan Moro, semtin yeni uğrak noktalarından biri olacağa benziyor. 

moro-g

Geçtiğimiz ay Nişantaşı, Teşvikiye’de kapılarını açan Moro, mahalle kültürünü yaşatmakta kararlı. Modern konseptiyle dikkat çeken mekânda müşterinin rahatı için her şey düşünülmüş. Eşofmanınızı üstünüze geçirip; köpeğinizi de yanınıza alıp gelebileceğiniz, kendinizi ev ortamında hissedebileceğiniz bir mekân yaratılmış. Moro’nun kaptan köşkünde Halis Uğuz, Timur Akbaş ve Carlo Alberto Diacci bulunuyor. Mekâna ismini veren ise İtalyan ortakları Diacci olmuş. Osmanlı’nın Akdeniz’deki korsan denizcilerinden ismini alan Moro’nun tasarımında üç ortağın da emeği var. Mimar Tolga Talu’nun desteğiyle son halini alan Moro, 150 kişilik kapasitesiyle gelenlerin yer sıkıntısı yaşamadan rahatça sohbet edebileceği türden bir mekân.
Tabii onu benzerlerinden ayıran asıl özelliği İspanyol mutfağının birbirinden özel tapasları ve Mutfak Sanatları Akademisi Miksoloji Eğitmeni Cevat Yıldırım’ın imzasını taşıyan kokteyller. Kokteyllerde ekşi ve fresh tatlar ön plana çıkıyor. 20 kadar farklı kokteyl seçeneği sunulan mekânda, sadece dünya standardında içki markaları tercih edilmiş. Ayrıca İspanyol kava ve İtalyan prosecco şarapları diğer mekânlardan farklı olarak şişe yerine kadehlerde veriliyor. Atıştırmalıklar arasında ise patatas brava, croquetas de espinaca, pulpo a la gallega, oxtail, pan conh guacomole, churros gibi özel lezzetler bulunuyor. Mekânda lezzetli atıştırmalık ve kokteyllere chill out, house, lounge tarzındaki müzikler eşlik ediyor. Eylül itibarıyla canlı DJ performanslarının yapılması da planlanıyor. Özetle Moro, bar menüsü ve lezzetli atıştırmalıklarıyla şehrin ünlü kokteyl mekânlarından biri olmaya aday.

NE YENİR? Pintxos’lardan pan con gaucamole (7 TL) ve pan con ensaladilla de gambas’ı (15 TL) denemenizde fayda var. Tapas’lardan patatas brava (15 TL), croquetas de pollo (18 TL), pulpo a la gallega (35 TL) ve oxtail (30 TL) kaçırmamanız gereken lezzetlerden. Tatlılardan churros da ilgiyi hak ediyor. Kokteyllerden berry boom (30 TL), lime&ginger (30 TL) ve hot nachos’un (35 TL) acılı ve ekşili tatları sevenlerin beğenisini kazanacağını düşünüyoruz. Salatalardan enginar kalbi salatası da (20 TL) sonbaharda hafif bir atıştırmalık arayanlar için birebir.

Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok.
No: 35, Nişantaşı
0212 231 1015
17.00 – 02.00 (Ekim’den itibaren 12.00 – 02.00)