Topağacı’nda açılan Cofeebain, kahve keyfinin yanında lezzetli pastalarıyla da dikkat çekiyor.

ceofeee5

Kahve hareketi şehirde hız kesmeden devam ediyor. Bu harekete “Ben de varım” diyerek katılan ortaklar Ahmet Çoban ve Sebai Yılmaz, mekânın adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Çekirdek seçiminden kahveyi hazırlayan barista’ya kadar işlerine önem veriyor ve son yudumuna kadar lezzetli kahveler sunmayı amaçlıyorlar. Coffeebain’in sertten hafife doğru uzanan skalasında Kosta Rika, Kolombiya ve Kenya çekirdekleri yer alıyor. Burada tek çeşit çekirdekten kahve yapıldığı gibi, farklı çekirdeklerin kompozisyonlarıyla hazırlanmış tatlar da mevcut. Kafeinsiz kahve tercih edenler de unutulmamış. En çok tercih edilen çeşitler arasında Syphon, v60, Chemex ve Aeropress yer alıyor. Her biri kendine özgü içim keyfi sunan, farklı demleme yöntemleriyle hazırlanıyor.
Coffeebain’deki bir diğer amaç ise iyi kahvenin yanı sıra ona eşlik edecek az ama lezzetli şeyler sunmak. Bu sebeple tatlılar ve ev yapımı bakery ürünlere ağırlık verilmiş. Alman pastası, özel kremasıyla bademli ekler, havuçlu kek en beğenilen lezzetlerden. Karnı acıkanlar içinse ton balıklı sandviç, füme somon sandviç, simitwich gibi seçenekler var. Pazar günleri ise saat 10.00 – 15.00 arası focaccio ekmeklerine ev yapımı reçellerin eşliği ettiği açık büfe kahvaltı sunuluyor.
Son olarak dekorasyondan bahsetmek gerekirse Coffeebain, Ali Türker imzası taşıyan, ağırlıklı olarak ahşabın kullanıldığı, modern bistro havasındaki tasarımıyla da sizi etkilemeyi başarıyor.

NE YENİR? Önce bir şeyler atıştırmak isterseniz ton balıklı sandviç (19 TL) ya da simitwich (tanesi 1,50 TL) tercih edebilirsiniz. Sıra kahveye geldiğinde espresso, latte, Americano (6 – 9 TL) ısmarlayabileceğiniz gibi, Coffeebain’e özgü tatlarda biri olan syfhon’u (15 TL) da deneyebilirsiniz. Tatlı olarak Alman pastasını (17,50 TL) da mutlaka deneyin.

Ihlamuryolu Cad., No: 8/2, Nişantaşı
0533 354 4481
08.00 – 23.00

 

Yazı: Özge Tümer