Nike’tan futbol kültürüne saygı duruşu: “The Nike Tight of the Moment Collection”

Milli takım formalarının kültürel bir miras ve gurur sembolü olarak kabul edildiği gerçeğinden hareket eden Nike, “Tight of the Moment Collection” ile futbol kültürüne dikkat çekiyor. Brezilya, Fransa, İngiltere ve Amerika milli takım formalarından esinlenilerek tasarlanan taytlar, bu takımların formasından izler taşıyor. Sınırlı sayıdaki koleksiyon, yetkili Nike mağazalarında satışa sunuluyor.

 

nikegal1

Image 1 of 3

Nike tasarımcıları ve markanın spor araştırmaları laboratuvarı tarafından geliştirilen ürünler, vücuttaki kasları belirginleştiriyor. Dri-Fit kumaşına sahip Nike Pro taytlar, terlemeyi önleyerek sporculara rahat bir performans sağlıyor. Koleksiyonda yer alan her tayt, tasarımlarla eşleşen Nike Free 1.0 Cross Bionic ayakkabıyla destekleniyor.

Nike Global Design Women’s Training Yönetim Kurulu Üyesi Julie Igarashi, koleksiyonun hem futbol kültürüne hem de hareket halinde olan vücuda bir saygı duruşu niteliği taşıdığını belirtiyor. Kadınların spor yaparken keyifle giyeceği taytla, maçları izlerken favori takımlarını da destekleyebileceğini vurgulayan Igarashi, koleksiyonda yer alan Nike Free 1.0 Cross Bionic ayakkabıyla, yoğun çalışma programına uygun bir çözüm sunduklarını dile getiriyor.