Günümüzde, kadınların karşılaştığı zorlukları aşmaları için onlara ilham kaynağı olacak hikâye ve örneklerin giderek çoğalmasına ihtiyaç duyuyoruz. Üstelik bu hikâyeleri sadece gerçek hayatta değil; sevdiğimiz filmlerde ve dizilerde de görmek, kendimize ders çıkarabilmemiz açısından da büyük önem taşıyor.
Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de yayına başlayan internet televizyonu Netflix’in iddialı yapımlarındaki güçlü kadın kahraman hikâyeleri, izleyiciye başka hiçbir yerde göremeyeceği bambaşka profiller sunuyor. Gerçek kadınların, günlük hayatta geri planda kalan başarı ve özelliklerini, yarattığı kurgu dünyasındaki sıra dışı, güçlü, iddialı kadın karakterler üzerinden izleyiciye yeniden hatırlatıyor.
Netflix kadınları tüm dünya kadınlarına ilham olmak için farklı bir yol deniyor! The Crown dizisinde hayatı anlatılan Kraliçe Elizabeth, Orange Is The New Black dizisindeki trans kadın karakter Sophia Bursett, kendi adını taşıyan dizide cinsel taciz deneyiminin etkilerini atlatmaya taşıyan Jessica Jones ve farklı duruşu ve cesur espri anlayışıyla dikkat çeken ve gerçek kimliğiyle kadınlara örnek olan Chelsea Handler, gençliklerine nasihatler içeren mektuplar yazdılar. Bu mektuplar; tüm dünyadaki kadınları, kendilerini farklı kılan tüm yönlerini ve hatalarını kabullenmeye, içlerinden gelen güçle kendilerini geliştirmeye ve gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmaya teşvik ediyor.

jessica

1 2 3 4