NEFTLIX TÜRKİYE

Yıllarca özendik, “keşke bizde de olsa” dedik. “Yeter ki gelsin, kaç para olursa olsun veririz!” dedik. “Adamlar orijinal dizi çekmeye başladılar, olaya bak” dedik. En sonunda hayaller gerçekleşti, bu yılın başında ülkemizde yayın hayatına başlayan Netflix Türkiye, Eylül’de resmi lansmanını yaptı. Ve beklediğimize de değecek gibi görünüyor.

Dünyanın “öde ve izle” sistemiyle çalışan “streaming” yani internet üzerinden yayın yapan platformların en birincisi Netflix, ülkemize teşrifiyle birlikte Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle yayına başladı. Lansmanla birlikte abonelik ücretleri de Türk lirasına çevrildi.
Peki, nedir Netflix? Gelin kendi ağzılarından öğrenelim; “190’dan fazla ülkede 86 milyonun üzerinde üyesinin günde 125 milyon saatten fazla dizi ve film izlediği, üyelerine orijinal diziler, belgeseller ve sinema filmleri sunan dünyanın lider internet televizyonu ağı. Üyeler içerikleri istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı cihazların hemen hemen tamamında izleyebiliyorlar. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabiliyor, durdurabiliyor ve daha sonra izlemeye devam edebiliyorlar.”

Netflix Türkiye’ye herhangi bir sözleşme imzalamadan ve taahhüt vermeden, üç dakikadan kısa bir sürede kaydolabiliyor ve anında seyretmeye başlayabiliyorsunuz. Tek bir hesap üzerinde, beş farklı profil oluşturabiliyor, bu şekilde hesabı kullanan her birey kendi profiline girdiğinde kendi listelerine veya izlerken yarım bıraktığı programlara ulaşabiliyor. Tek, iki, üç veya dört ekran seçeneklerinden birini seçip, hesabı paylaştığınız kişilerle aynı anda fakat farklı ekran ve cihazlarda Netflix seyredebiliyorsunuz. Dilerseniz bir çocuk profili oluşturup, genç izleyicilere uygun olmayan içeriklere erişimi de kısıtlayabiliyorsunuz. İnternet bağlantısı olan akıllı TV’ler, Blu-ray oynatıcılar, ev sinema sistemleri, bilgisayarlar, oyun konsolları, Apple TV, Google Chromecast ve Apple, Android ve Windows tabletler ve akıllı telefonlarda kullanabiliyorsunuz.

1 2 3 4 5 6