Hala Raw Food’un ne olduğunu bilmiyorsanız Uma Thurman’dan Oprah Wınfrey’e kadar birçok ismin vazgeçemediği bu beslenme tarzı sizin de ilginizi çekecek.

1

Image 1 of 13

Son dönemde bir sağlıklı yaşam furyasıdır gidiyor. Spor yapanların sayısı gün geçtikçe artarken sağlıklı beslenme de günümüzde en ilgi çeken konuların başında geliyor. Bunların içerisinde özellikle bir beslenme şekli var ki sağlıklı bir yaşam biçimi olarak da diğerlerinin arasından sıyrılıyor: Raw Food. Bu da konuyla ilgili olarak aklımızda beliren soru işaretlerinin sayısını her geçen gün artırıyor.

Örneğin yemek yedikten sonra üzerinize neden ağırlık çöktüğünü hiç merak ettiniz mi? Araştırmalara göre geleneksel yöntemlerle pişen yemeklerde 48 derecenin üzerindeki ısı doğal enzimleri yok ediyor. Durum böyle olunca vücut hem bu enzimleri kendi üretmek hem de yemeği sindirmek zorunda kaldığı için bu işlemler sırasında yorgun düşüyor. Sonuç hızlı yaşlanmaya ve çeşitli hastalıklara kadar gidebiliyor. Peki, herkesin ilgisini çeken Raw Food nedir? Temelini hangi besinler oluşturuyor? İşte Raw Food ile ilgili bilmeniz gereken her şey.