Bebek’in yeni mekanı Kulis, her ay Türkiye’nin en iyi müzisyen ve DJ’lerini sahnesinde ağırlıyor.

Şehirdeki büyük yeme – içme atılımıyla birlikte nereye gideceğimizi, bir şeyin “en iyisini” nerede yiyeceğimizi, gittiğimiz kahvecinin kaçıncı dalga olduğunu birbirine karıştırdık değil mi? Bir mekânın müdavimi olmanın ne olduğunu unutanlardansanız, Bebek’te Aralık ayı sonunda açılan Kulis’in varlığı sizi çok sevindirecek.

Bar konseptine sahip olan ama ayın neredeyse her günü Türkiye’nin en iyi müzisyenleri ve DJ’lerine ev sahipliği yapan Kulis, bar ortamında kaliteli müzik dinlemek isteyenleri gece evlerinden çıkarmayı amaçlıyor.

Açılış gecesinde Güvenç Dağüstün’e emanet edilen sahneye çıkan Şebnem Ferah, Özge Fışkın gibi isimler, hem mekânın açılışını kutlamış hem de ileride bu küçük sahnenin ne gibi isimlere ev sahipliği yapacağını göstermişti. Mekân 25 Aralık’ta Türk rock müziğinin en sevilen vokallerinden Sarp’ın özel performansıyla da kapılarını tüm müşterilerine açmıştı.

Kulis’in yaratıcı ekibinde müzisyen ve eğitmen Buket Doran, müziğin mutfağından gelen Yeşim Doran Taş ve İstanbul eğlence sektöründe başarılı organizasyonlarıyla tanınan Berti Palambo gibi isimlerle, Tektekçi’nin kurucuları yer alıyor. Amaçları ise kulislerin sanat dünyasının ikinci evi olduğunu, tüm sanatçılar için sahne öncesi ve sonrasında büyük önem taşıdığını insanlara hatırlatmak ve Bebek’teki yeni mekânlarıyla “hikâyeler biriktirmek.”

Kulis, iki bölümden oluşuyor; Live Sahne ve Terrace. Kulis’in Live Sahne’sinde haftanın beş günü ünlü müzisyenler canlı performanslar sergiliyor, özel konserlerin yanı sıra alternatif isimler ve cover gruplar da sahneyi şenlendiriyor. Kulis Terrace ise yaz – kış açık kalacak ve konuklarına MOC İstanbul’un kahvelerini veya lounge alanında atıştırmalıklar ve özel kokteyller sunacak. Ocak ayında Terrace’ta sahne alan çeşitli DJ’lere ek olarak Özge Fışkın, Kargo, DJ Nikki Wild, Dust ve Can Oflaz gibi isimler Kulis’teydi. Kısa bir süre sonra Avrupa’daki son trend Neo – Bistro konseptinin Kulis’e taşınacağı haberini de buradan verelim.

kokteyl

 

NE İÇİLİR? Kulis’teki canlı performansların keyfine varırken, mekânın menüsündeki atıştırmalıkların da mutlaka tadına bakın. Yanında da geniş içki menüsünden favorinizi belirleyin. Kulis Terrace’ta en sevdiğimiz kahve zincirlerinden MOC İstanbul’un lezzetli kahvelerinin sunulduğunu da belirtelim. Kulis’in kokteyl menüsündeki dünya klasikleri 35 TL, özel kokteyller ise 40 TL. Etkinlik girişleri ise ücretsiz.

 

Cevdet Paşa Cad. Manolya Sok. No: 1 Bebek, Beşiktaş

0544 673 1204

Kulis Terrace: 10.00 – 04.00

Kulis Live Sahne: 19.00 – 04.00