Bereketli ve tabaklarıyla baştan çıkarıcı, müzikleriyle fazlasıyla eğlendirici bir Karaköy mekânı.

 

goya-g

 

Son dönemin en gözde semtlerinden Karaköy’de her geçen gün yeni bir yer açılıyor. Goya da onlardan biri. Restoran-kafe-bar havasına sahip Goya, “fun dining” konseptiyle sizi bekliyor. Fun dining’in içine kolayca kaliteli yemek, farklı ve eğlenceli kokteyller, DJ performansları ve keyifli bir akşam geçirme garantisini sığdırabiliriz. Hal böyle olunca Karaköy’ün en eğlenceli adresleri arasında Goya’nın kısa zamanda yerini alması da kaçınılmaz gibi görünüyor.
İşletmesini Çetin Kolukısaoğlu’nun yaptığı Goya, Brandit Group çatısı altındaki Entertain-it’in ilk yatırımı. Peki, bu ne anlama geliyor? Entertain-it eğlence sektöründe uzmanlaşan ve birçok otel, restoran ve mekâna müzik danışmanlığı yapan bir oluşum. Yani bu da Goya’nın sadece yemekleriyle değil, her akşam sunduğu müzik deneyimiyle de ön plana çıkacağının bir göstergesi. Zaten ünlü DJ Murat Tokuz, Goya’nın müzik direktörü olarak mekânda eğlenceyi başlatan isim oluyor.
Menüsünde de az ama içi dolu dolu tarifler karşımıza çıkıyor Goya’nın. Başlangıçlardaki “denizden lezzetler” tabağında füme mezgit, somon, palamut ve pancar ile mini turp denizin bereketini simgeliyor adeta. Şarapta pişmiş kabuklu midyelerle yapılan Moules Marinière ve Burrata da denemeniz gerekenlerden. Ana yemeklerin yıldızıysa, dokuz saat confit usulüyle pişirilen ördek confit. Düşük ısıda sebze ve kırmızı şarapla pişmiş dana yanağı ve haşhaşlı somon da lezzetli seçeneklerden.
Yoğun hayatın temposunu atmak, iyi müzik dinlemek ve mekânın modern dekorasyonunda, şaşırtıcı sunumlara sahip yemeklerin tadına bakmak iyi bir fikir gibi geliyorsa, Goya’nın müdavimi olabilirsiniz bizden söylemesi.

1 2