ÖVÜNÇ CİRELİ VE TOLGA DİZMEN… YARATTIKLARI SHOWHOW MARKASIYLA “ROCK’N COKE”TAN “SOKAK SANATÇILARI FESTİVALİ”NE KADAR BİRÇOK PROJEDE İMZALARI OLAN İKİ ORTAK, TASARIMLA İLGİLENEN VE EĞLENMEYİ SEVEN HERKESİ “GARDEN SALE”E DAVET EDİYOR.

1

Image 1 of 3

Showhow ne zaman kuruldu? Hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?

ÖC: Showhow 2009 yılında kuruldu. “Ideas to entertain” mottomuz ile eğlence sektörünün birçok farklı alanında organizasyonlar düzenliyoruz. Bir yandan “Sun.day.sky”, “Garden Sale” gibi fikri ve geliştirmesi bize ait projeleri gerçekleştirirken, bir yandan da “Marmara Forum” ve “Forum İstanbul” ile proje ortaklığı yaparak “Sokak Sanatçıları Festivali”ni gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Coca-Cola ile işbirliği yaparak “Rock’n Coke 2013” gibi projeler gerçekleştiriyoruz. Ayrıntılar için www.showhow.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Garden Sale organizasyonundan bahseder misiniz?

TD: “Tasarım Pazarı” 2012 senesinde KüçükÇiftlik Park ile ortak olarak hayata geçirdiğimiz bir proje. Projede takı, tekstil, endüstriyel tasarımcılar gibi farklı tasarım disiplinlerinde yer alan kişilerin ve markaların satış stantları yer alıyor. Bunları tasarım atölyeleri, müzik ve keyifli yeme - içme ile birleştirerek farklı bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. Bu sene Garden Sale 1-2 Haziran tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Farklı disiplinlerden yaklaşık 60 tasarımcının ürünleri satışa çıkacak.