Beşiktaş’ın en sevdiğimiz değerlerinden biri olan Deniz Müzesi içerisinde, Eylül ayında açılan Bord Food & Drinks, enerjisini semtin açık yürekliliğinden ve özenli düşünülmüş lezzetli yemeklerinden alıyor.

MÜZEDE GERÇEKLEŞEN HAYALLER
Concept Team Catering’in üç ortağı tarafından açılan Bord Food & Drinks, sahiplerinin uzun yıllardır peşinde koştukları hayallerini Beşiktaş’ın kalbinde, hem de ödüllü bir müze içerisinde gerçekleştirme fırsatı sunmuş. Semtle olan güçlü duygusal bağları, çocukluklarını burada geçirmiş olmaları ve semtin, yenilikleri kolayca kucaklıyor oluşu da mekânlarının adresi olarak Beşiktaş’ı seçmelerinde rol oynamış. Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nin içinde geçtiğimiz ay açılan Bord, avlusundan dışarı açılan hoş bahçesi ile hem yaz hem de kış aylarında, uzun yıllar boyunca yolu Beşiktaş’a düşenleri ağırlayacak gibi görünüyor. Ayrıca önümüzdeki zamanlarda müzenin de desteğini alarak müşterilerine sürprizler yapma ve farklı projeler geliştirme gibi planları da var.

AZ AMA ÖZ MENÜ
12 yıllık catering tecrübesini arkasına alan Bord’un menüsünde, ev yapımı makarnalar, özel reçetelerle hazırlanan hamburgerler, iddialı pizzalar bulunuyor. Menü fazla kalabalık olmasa da, incelikle düşünülmüş yemeklerin varlığı, “az her zaman daha iyidir” fikrini destekler nitelikte. Kremalı mantar soslu dana madalyon (50 TL), hamburger ve sandviç seçkisi altındaki 180 gramlık dana bacon burger (30 TL) ve chicken slider sandviç (24 TL), chilli con carne pizza (30 TL), ev yapımı makarnalar (28-34 TL) menüde göze çarpanlardan. Menü ilerleyen zamanlarda sık sık değişecek. Yani ikinci gidişinizde, menüde yeni yemekler görürseniz, şaşırmayın.

İNCELİKLE DÜŞÜNÜLMÜŞ YEMEKLER
Mekânın mutfağına, öyle her şey giremiyor. Sahiplerinin evde yemedikleri hiçbir şeyi, mekânın menüsüne de almayan Bord’da taze, mevsimine uygun ve yöresel ürünlerin kullanılmasına büyük özen gösteriliyor. Mutfağa girecek her ürün görülerek, tadılarak, koklanarak alınıyor. Mevsimselliğe önem gösteren işletme, ileride menüde olmayan, sezonluk lezzetleri de müşterileriyle buluşturacaklarının da müjdesini veriyor. Ayrıca Bord’un, müze içerisinde olmasına rağmen, müze kapandıktan sonra, gece 00.00’a kadar hizmet vermeye devam ettiğini de ekleyelim.

 

Deniz Müzesi, Cezayir Cad. No: 3, Beşiktaş
0212 259 5969
Pazartesi kapalı
09.00-00.00