Yazın olmazsa olmazı güneş-deniz-kum üçlüsünün yanına en iyi müziği de koyan “SunSplash”, Hillside Su Antalya’nın benzersiz kumsalında eğlenmeyi seven herkesi bekliyor. Festival, mutlu olmayı ve sevmeyi yaşam felsefesi haline getiren müzik tutkunlarını ağırlayacak. Biraz daha heyecanlanmak için SunSplash’ı ilk ağızdan dinleyin. Kurucusu Serkan Çetin festivalle ilgili sorularımıza yanıt verdi.

1

Image 1 of 6

Bu festival fikri nasıl ortaya çıktı?

2008’de Hillside Su’da kalıyordum; otelin profesyonel ve sıcak personeli ile lobideki dev disko topları beni çok etkilemişti. Bir yandan tatil yaparken diğer yandan dünyanın en iyi DJ’lerinin çaldığı parçaların dinleneceği ve bu parçalar eşliğinde dans edileceği mini bir festival düzenlemenin ne kadar harika olacağını düşündüğümü hatırlıyorum. SunSplash her ne kadar Londra’daki Notting Hill Carnival, Womad ve Bestival gibi açık hava etkinliklerinin seçmeli bir kombinasyonundan ilham alsa da, yaklaşık 500 seçici müziksevere hitap eden “butik” tarzda bir festival olmayı hedefliyor.

Festival hazırlık sürevi nasıl işliyor?

Profesyonellerden oluşan harika bir yerli prodüksiyon ekibimiz var, bu ekip prodüksiyonun uygulamalı yönleriyle ilgileniyor. Daha çok aile arasında düzenlenen bir etkinlik gibi. Londra’da gerek seyahat basını, gerekse de müzik basını ile irtibat içinde olan bir PR ekibimiz var. Düzenli reklâm vermeye yetmeyen sınırlı bir bütçemiz olduğu için yaptığımız işler kulaktan kulağa yayılıyor.