Bebeklerin günlük hijyenik bakımını sağlamak için en çok tercih edilen bakım ürünleri, pratik olması dolayısıyla ıslak mendillerdir. Bebeğin cilt temizliğinde kullanılan ıslak mendiller, bebeğin cildine uyumlu olmadığında tahrişe ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilmekte ve uzun vadede ciddi cilt problemlerine yol açabilmektedir.

Mustela araştırmacıları, bebek cildinin fizyolojisini daha iyi anlamak için 60 yılı aşkın bir süredir devam ettirdikleri araştırma programlarında, bebeklerin özel ihtiyaçlara sahip farklı cilt tipleri ile doğduklarını ve doğumdan itibaren bu cilt tipine özel bakım yapılması gerektiğini tespit ederek annelerin en çok kullandıkları ıslak mendilleri de cilt tiplerine göre geliştirdiler.

  • Eğer bebeğin cildi yumuşak ve pürüzsüz görünüyorsa Mustela Normal Ciltler için Islak Mendil’i,
  • Eğer bebeğin cildi soğuk hava, rüzgâr, yünlü kıyafetler ve babasının sakalı gibi günlük stres faktörlerine karşı kolayca kızararak veya kaşınarak tepki gösteriyorsa Mustela Çok Hassas Ciltler için Islak Mendil’i,
  • Eğer bebeğin cildi aşırı kuru, yer yer kaşınan, yer yer kırmızı ve pullanmış görünüyorsa Mustela Stelatopia Çok Kuru Ciltler için Islak Mendil’i tercih edebilirsiniz.

Dermatolojik ve pediatrik gözlem altında test edilen Mustela Islak Mendiller, doğal içerikli hammaddelere öncelik verilerek üretilmiştir. Alkol, Paraben, Phthalate ve Phenoxyethanol gibi maddeler içermez. Her cilt tipi için özel olarak formüle edilen Mustela Islak Mendilleri tüm yetkili eczanelerde!

 

MUSTELA HAKKINDA

Fransız Expanscience Laboratuarları’nın Anne Bebek cilt bakım markası olan Mustela, 60 yılı aşkın süredir yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; bebekler, gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel tüm ihtiyaçlarına yenilikçi dermo kozmetik ürünler geliştirmektedir.

www.instagram.com/mustelaturkiye
www.facebook.com/mustelatr

www.twitter.com/mustela_tr