Moda’nın yeme-içme ve eğlence anlayışına yeni bir soluk getirmeye aday Rita Moda, misafirlerine kapılarını açtı.

Şair Nefi Sokak’ın yeni sakini Rita Moda, 3 katlı, tarihi bir köşkte hizmet veriyor. Günün farklı saatlerinde rahat ve keyifli bir ortam tercih edenler Rita’da; kahvaltıdan, öğle ve akşam yemeğine; gece iyi müzik, iyi kokteylden; uzun hafta sonu kahvaltısına kadar birçok lezzetli anın tadını çıkarabilir.

Rita Moda, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi akşamları ise, iyi bir akşam yemeği sonrası canlı DJ performans ve Rita bar ekibinin hazırladığı, giriş ve bahçe katında bulunan barlarında servis edilen artisan kokteyller ile geceye devam etmek isteyenler için Anadolu yakasında iyi bir alternatif. Rita’nın giriş ve birinci katı; kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için hizmet verirken, çatı katı ise özel günler ve iş toplantıları için ayrılmış durumda. Bahçenin ise yaz aylarında Moda severlerin vazgeçilmezi olacağına şüphe yok.

Mutfak felsefesini, coğrafyaların yerel ve iyi malzemelerine saygıdan alan Rita Moda mutfağı ise şef Asude Akınlı ve ekibinin yönetiminde. Konsept danışmanlığı ve işletme yönetimi Sanem Bağcı Ayrık tarafından yapılan Rita, her mevsim yenilenen menüsü ile lezzet severlere Moda’ya uğramak için yeni bir heyecan verecek.

10:00 – 02:00 saatleri arasında açık olan Rita, yemek menüsüne eşlik eden şarap menüsü ile de gastronomi konseptinde yerelliğe verdiği önemin altını çiziyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok yerel butik şarap markasına yer veren Rita, kavındaki yabancı şarap seçkisinde de Avrupa’nın en önemli butik şarap üreticilerinin birçok işletmede bulunmayan ürünlerine yer veriyor.