Evleri, sakin sokakları, tarihi köşkleri ve huzurlu havasıyla Moda, şehirde keyifli ve kaliteli zaman geçirebileceğiniz semtlerden biri. Sizin için Moda’nın en yeni mekanlarını mercek altına aldık.

Dem Moda

Modern çay evi Dem’in Moda şubesi hem menüsünü hem de dekorasyonunu yeniledi. Yeni dekorasyonda mekânın duvarlarını Modalı sanatçıların çayla ilgili eserleri süslüyor. Mesela genç sanatçı Eda Soylu, ‘Wallpaper’ adlı eserini Dem Moda’nın duvarlarına taşıyarak betonu çiçeklerle buluşturmuş. Ebru Yalkın ise çay poşetlerini kullandığı bir çalışmaya imza atmış. Dem, yeni konseptin yanı sıra menüsündeki yenilikler ile de misafirlerini bekliyor. Cheesecake’leri ile damakta tat bırakan mekânın menüsünde şişte simit, simit bruschetta, avokado ve poşe yumurtalı Smith Benedict, simitin başrolde olduğu yaratıcı yeni lezzetlerden birkaçı.

Adres: Caferağa, Şair Nefi Sok, 9/A, 34710, Kadıköy/ İstanbul
Tel: 216 550 62 30

Lil Bake Moda

Moda’nın en yeni adreslerinden olan Lil Bake tatlı tutkunlarının favori mekânı olmaya aday yerlerden. Sade ve ferah atmosferinin yanı sıra girişte sergilenen enfes tatlı seçenekleri mekâna adımınızı attığınız atta iştihanızı kabartmaya yetiyor. Tatlılarda kendi yaratıcıklarını kullanan mekânda aynı zamanda avokado tartini, ızgara sosis ve mantarlı tartin, domates soslu füme etli tartin, sandviç çeşitleri veya granola gibi seçenekler ile güne leziz bir başlangıç yapabilirsiniz. Tatlı menüsünde ise kendilerine has tariflerle hazırladıkları ekler, yer fıstıklı kurabiye, Paris brest, Budapeşte rulo pasta gibi birbirinden leziz tatlar sizleri bekliyor.


Adres: Caferağa, Bademaltı Sok, No:32/1, 34710, Kadıköy/ İstanbul
Tel: 534 211 77 45

Poutine

Moda’da kapılarını açan Poutine, Kanada’nın meşhur yemeğinden ismini alıyor . Patates kızartması ile yapılan yemeğin geri kalan malzemeleri ise farklı mutfaklardan çıkıyor. Mesela yaprak ciğerli ve şakşukalı Türk, mücverli Yunan, levrek ceviche’li Peru, kızarmış tavuklu Thai ve tempura istiridye mantarlı ise vegan mutfağını yansıtıyor. Kızarmış Oreo ve kızarmış cookie ise tam bir tatlı şöleni yaşatıyor.

Adres: Caferağa, Ağabey Sok, 35/A, 34710, Kadıköy/ İstanbul
Tel: 216 337 62 77

Rita Moda

Bembeyaz bir köşkün içinde yer alan Rita Moda, her öğün için yerel malzemelerle hazırlanmış lezzetli bir menüye sahip. Kahvaltı menüsünden mantarlı, ıspanaklı scrambled egg, ana yemeklerden ise limonlu kuskus ile servis edilen mini dana kaburga mekânın favori lezzetleri arasında. Kuru meyveli ve elmalı crumble ise tatlı menüsünden tavsiyelerimizden.


Adres: Caferağa Mah, Şair Nefi Sok, No:14, 34710, Kadıköy/ İstanbul
Tel: 216 338 72 72

Fika

“İki tramvay durağı arası kahve molası’’ sloganı ile yılın başında Moda’da açılan Fika, adını İsveç’te verilen kahve molalarından alıyor. Moda’da tramvayı seyredebileceğiniz bir alanda kurulu Fika, bol bol kahve, lezzetli tatlılar ve huzur vadediyor. Moda’da sakin bir sokakta konumlanan Fika’da kahvelere enfes İsveç tatlıları eşlik ediyor. Semla, Kladdkaka, Kanelbullar bizim favorilerimiz arasında.

Adres: Caferağa, Rıza Paşa Sk. No:27, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 216 418 00 03