Türkiye’nin ilk moda girişimcilik merkezi  İSTANBUL FASHION INCUBE hayata geçti.  10 farklı moda tasarımcısını destekleyen bu yeni oluşuma tasarımcılar, ulusal ve uluslararası platformlarda markalarını tanıtabilecek.

İstanbul Fashion Incube kendi markalarını geliştirme potansiyeline sahip, genç moda tasarımcılarına yaşamsal güç sağlıyor ve projelerini geliştirme fırsatı sunuyor. İçerik, tasarım, uluslararası kimlik, koleksiyon geliştirme, markalaşma ve üretim yönetimi gibi konularda destek veriyor.

Bu yıl geçmişteki performansları, yerli ve yabancı basın tarafından gördükleri ilgi ve var olan satış noktaları gibi kriterler sonucunda genç 10 tasarımcı belirlendi. Asu Aksu, Ayhan Yetgin, Burçe Bekrek, Ece Gözen, Emre Erdemoğlu, Günseli Türkay, Hande Çokrak, Nil Kandemir, Niyazi Erdoğan ve Songül Abacı bir yıl boyunca İstanbul Fashion Incube tarafından destek görecek. Hatta bu isimlerin hepsi şimdiden modanın kalbinin attığı Nişantaşı’ndaki ofislerine yerleşti.

Artık bu isimlerin hepsinin ofis ve showroom’ları, üretim atölyeleri ve araştırma yapabilecekleri, kumaşları yakından inceleyebilecekleri bir kütüphaneleri var.

Genç modacıların tasarımları henüz İstanbul Fashion Incube bünyesinde sergilenmese de en yeni eserlerini 7-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Mercedez-Benz Fashion Week İstanbul’da görme şansınız olacak. Doğrusunu söylemek gerekirse bu yeni oluşum bizi heyecanlandırdı ve her yıl destek alacak yeni isimlerin kimler olacağını şimdiden merak ediyoruz.

İstanbul Fashion Incube / Moda Girişimcilik Merkezi
Nişantaşı, Akkavak Sokak, No: 18,
D: 3 ve D: 5 – Şişli