Moda sahnesinin büyük oyuncularını unutun ve gardırobunuzda genç yeteneklere yer açın. Yenilikçi yaklaşımlara sahip beş yeni tasarımcı mercek altında.

 

sandy-liang

SANDY LIANG
“Daenerys Targaryen’i giydirmek istiyorum.”

Çinli büyükannesinin stilini tasarımlarında yaşatan, mimari okurken bir anda Parsons’da moda eğitimi almaya karar veren ve New York’taki stüdyosunda Drake dinlemekten hoşlanan Sandy Liang, büyük düşünüyor. Nam-ı diğer Ejderhaların Annesi’ni giydirme hayalleri kurmasından da bunu anlayabiliyoruz zaten. Hayatını hep modaya dokunacak şekilde yönlendiren Liang, koleksiyonlarında köklerinden aldığı gücü, New York’un Lower East Side gevşekliğiyle birleştirmeyi başarıyor. Liang’ın 2015-16 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda ağırlıkla kullanılan kürkler tasarımcının cesur yönünü, keskin dikiş ve satenler Çin köklerini, modern ve bol kesimler de New York’a olan aşkını ortaya koyuyor.
Tasarımlarını eğlenceli, kalıpları yıkıcı ve “kızlara göre” olarak tanımlayan Sandy Liang, çok ciddi düşünenlerin yarattıklarını anlayamayacağı kanısında. Üzerine bir külah dondurma kondurulmuş tüylü bir çanta, fazlasıyla bol paçalı pantolonlar veya pamuk şeker pembesi mantoları giymek gerçekten de cesaret istiyor. Yine de tüm bu renkliliğe ve çeşitliliğe rağmen, Liang tasarlarken her zaman giyilebilecek kıyafetler ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bu iki zıt yakayı da kıyafetlerinde modern çizgiler ve giyenin belirli özelliklerini dışa vuran detaylar kullanarak başarıyor.

1 2 3 4 5