Yarın itibariyle başlayacak olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2020 sezonuna dair tüm detayları yazdık.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2020 sezonu 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zamanda İstanbul’da moda haftasının 10. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2020 sezonu 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zamanda İstanbul’da moda haftasının 10. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BAĞZIBAĞLI PRIVÉ X ÖZLEM ERKAN, BARBIE by ÇİĞDEM AKIN, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CEREN OCAK, EXQUISE, GOKHANYAVAS, HEMINGTON, JOIN US, KITH&KIN, LUG VON SIGA, MEHMET KORKMAZ, MEHTAP ELAİDİ, MEHTAP ELAİDİ X LENZING™ ECOVERO™, Mercedes-Benz presents MiiN by KADİR KILIÇ, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NATALIE KOLYOZYAN, NEW GEN by İMA, NİYAZİ ERDOĞAN, ÖNDER ÖZKAN, ÖZLEM SÜER, PIONEERING DESIGNERS I FUTURISTIKLOVER by MUHAMMED İLOĞLU – MEHMET EMİROĞLU – ŞEBNUR GÜNAY, PIONEERING DESIGNERS II EMRE PAKEL – SEYDULLAH YILMAZ, SUDI ETUZ, WRDB DB-BERDAN, Y PLUS by YAKUP BİÇER ve YELDA ASLAN yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14. sezonunda panellerle zenginleşiyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 14. sezonunda “Together” teması ile moda endüstrisinin tüm paydaşlarını güçlerini birleştirmeye ve tek bir moda platformu etrafında yaratıcılığı paylaşmaya davet ediyor. Her yıl iki defa, uluslararası moda takvimi doğrultusunda düzenlenen moda haftasının çok sesliliği kucaklayan takviminde moda endüstrisinin tecrübeli isimlerinin yanı sıra, yetenekli genç tasarımcılar da ağırlıklı olarak dikkat çekiyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarının yanı sıra günümüz moda endüstrisine alternatif bakış açıları sunan, modanın farklı alanlarına ışık tutan ilham verici konuşmalar ve panellerle daha da zenginleşiyor. 8-9 Ekim tarihleri arasında Zorlu PSM’de bulunan Sky Lounge’da gerçekleşecek paneller, moda endüstrisinin farklı alanlarına dokunan isimleri bir araya getirerek disiplinlerarası bir perspektif ve moda belleği sunuyor.

8 Ekim 2019 Salı

11:00 Sınırları Aşmak – Common Leisure
Kurucu ortaklar Seda & Hafize Çeliktürk

13:00 Moda Kütüphanesi
Bahar Kongel Fransez (Le Koko Collectif)
Nazim Tokuz (Minoa Books & Coffee’nin kurucusu)
Seda Yılmaz (Freelance Editör)

15:00 Ekspres Moda
Güneş Güner (MBFWI Kreatif Direktörü)
Yaman Alpata (Alibaba Group Global İş Geliştirme Yöneticisi)
Alper Uzel (Shopi-go Genel Müdür)

17:00 Modanın Falına Bakmak
Güneş Güner (MBFWI Kreatif Direktörü)
Sertaç Taşdelen (Faladdin’in Kurucusu)

9 Ekim 2019 Çarşamba

11:00 Sınırları Aşmak – Manu Atelier
Kurucu Ortaklar Beste & Merve Manastır

13:00 İçeriğin Yeni Nesil Hali
Moderatör Melodi Türkili (NOA Agency’nin Kurucusu)
Konuşmacılar:
Can Zeydan (Calling Mag’in Kurucusu)
Deniz Bulutsuz (Vogue & GQ Projeler Uzmanı)
Murathan Özbek (Pomus Creative’in Kurucusu)

15:00 Sürdürülebilirlik Çerçevesinde Modanın Geleceği Var mı? (İngilizce)
Moderatör Levent Erden
Konuşmacılar:
Günes Güner (MBFWI Kreatif Direktörü)
Lucia Restelli (Global Satış Direktörü, Rainbowwave)
Hülya Sevindik( H&M küresel Malzeme İş geliştirme Müdürü)
Ali Işıtır (Kurucu Ortak & Kreatif Direktör, 290 square meters Istanbul)

17:00 Mercedes-Benz ile Kontrast Ol
Moderatör Güneş Güner (MBFWI Kreatif Direktörü)
Konuşmacılar:
Kadir Kılıç (Mercedes-Benz presents MiiN defilesinin tasarımcısı)
Elif Hazal Tan (Influencer)

10 Ekim 2019 Perşembe

10:00 WGSN Trend Semineri
Kim Mannino (WGSN Trend Gurusu)