Estée Lauder Şirketleri tarafından 21 yıldır 70 ülkede düzenlenen Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’nın bu yılki teması: Meme Kanserini Yenelim. Birlikte daha güçlüyüz.
Estée Lauder Companies’ Meme Kanseri Bilinçlendirme (BCA) Kampanyası, pembe kurdele”nin ortak yaratıcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi merhum Evelyn H. Lauder tarafından cesur bir hareketle 1992 yılında başlatıldı. Bayan Lauder; 2011 yılındaki vefatına kadar bu kampanyanın yanı sıra 1993 yılında kurduğu kâr amacı gütmeyen, bağımsız bağış toplama kuruluşu Meme Kanseri Araştırma Fonu (BRF)’nun da başkanlığını yürüttü.

BAĞIŞLAR

Estée Lauder Companies’ Meme Kanseri Bilinçlendirme (BCA) Kampanyası 1994 yılından bu yana, duyarlı gönüllüler ile birlikte 70’ten fazla ülkede 185 Meme Kanseri Araştırma Fonu ® (BCRF) projesine yaklaşık 46 Milyon $ fon sağlayarak global araştırma, eğitim ve tıbbi hizmetlere destek vermek üzere 58 milyon $‘dan fazla bağış topladı.

Evelyn H. Lauder:

“Bu, tek bir kişi tarafından yapılamayacak, ancak ekip ruhu ile başarılabilecek bir harekettir.”

PEMBE GECE – 700 Pembe Elçi harekete geçiyor!

Bugüne kadar milyonlarca pembe kurdele dağıtarak müşterilerine mamografinin önemini hatırlatan Estée Lauder Şirketleri uzmanları bu yıl çok daha bilinçli! 700 Estée Lauder Şirketleri çalışanı 7-8 Eylül tarihlerinde Türkiye Meme Vakfı (MEVA) İletişim ve Proje Danışmanı Feza Şengel tarafından verilen eğitimler ile Pembe Savaşçılar’a dönüştü. Her yıl olduğu gibi yine pembeye bürünecek şirket standlarında Estee Lauder Şİrketleri tarafından aynı zamanda MEMEDER Derneği üyesi yapılan uzmanlar binlerce kadını ve erkeği bu konuda harekete geçmeye davet edecek.

TÜRKİYE BAĞIŞ ve PROJE ÇALIŞMALARI

Estée Lauder Şirketleri bu yıl özel olarak tasarladığı Pembe ürünlerin satışlarıyla Meme Kanseri üzerine çalışan 2 ayrı vakfa bağış sağlıyor. Geçen yılda olduğu gibi bu yıl da Türkiye Meme Vakfı (MEVA) tarafından yürütülen ve bugüne kadar 40 binin üzerinde genç kıza ulaşan Akran eğitimi projesini destekliyor. Amaç bilgi paylaşımı yöntemiyle büyük tehditlere karşı basit önlemlerin/yöntemlerin erken yaşlarda öğrenilmesini sağlamak.

Öte yandan Estée Lauder Şirketleri her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm çalışanlarını Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) üyesi yaparak Türkiye’de Türk Kadını üzerinde bu alanda tıbbi çalışmalar yürütülmesini destekliyor.

GLOBAL AYDINLATMA PROJESİ

Global Aydınlatma Projesi kapsamında bugüne kadar Niagara Şelalesi, Sydney Opera Binası, Tayvan’daki Taipei 101, The Empire State, Pizza Kulesi gibi 200’den fazla anıtın pembe aydınlatılarak geniş kitlelelerin bu konuya dikkatleri çekildi. Türkiye’de ise İstanbul’daki Adile Sultan Sarayı, Kız Kulesi, Pera Palas, Küçüksu Kasrı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü gibi aydınlatmalar gerçekleştirildi.

ÖZEL KAMPANYA ÜRÜNLERİ

Her yıl olduğu gibi yine pembeye bürünecek standlarda uzmanlar binlerce kişiyi bu konuda harekete geçmeye davet edecek.

AVEDA Limited-Edition Hand Relief™: 25 saf çiçek ve bitki özlerinden elde edilen shampure™ aroması ile duyularınızı sakinleştirecek. Tavsiye edilen satış fiyatı: 89 TL

CLINIQUE Limited Edition Cheek Pop Allık: Canlı ve doğal görünümlü allık sayesinde yanaklarınızda ipeksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Özel çantasıyla sunulan sınırlı üretim Cheek Pop (renk: Berry Pop ) uzun süre kalıcı formülü sayesinde tüm gün kalıcılık sağlar.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 99 TL

CLINIQUE Limited Edition DDML+: Clinique’in ikonik nemlendiricisi Dramatically Different Nemlendirici Losyon+ cildin nem bariyerini güçlendirirken, cilde iki kat fazla nem sağlıyor. Cilt daha ipeksi ve daha canlı bir görünüm kazanır; sağlıkla ışıldar.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 149 TL

DARPHIN Intral Redness Relief Soothing Serum: Bu ikonik pembe serum kızarıklık görüntüsünü azaltır ve tahriş olmuş cildi anında sakinleştirir. Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 339TL

ESTÉE LAUDER Pure Color Envy Ruj Seti: En çok satan 3 pembe tondan oluşan Pure Color Envy ruj seti! Yoğun renk verme özelliğiyle dudakları vurgular ve belirginleştirir. Çok yönlü pigmentler ile dudaklara şekil verir, dolgunlaştırır ve 6 saate kadar kalıcılık sağlar.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı:121 TL

MEME KANSERİ HAKKINDA BİLGİLER

  • Amerika’da her 2 dakikada bir bir kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Amerika’daki meme kanseri teşhislerinin toplam sayısının 2030 yılında 2011 yılındakinden yüzde 50 daha fazla olacağı ön görülüyor.
  • Güncel mevcut verilere göre, göğüs kanseri dünya çapında en çok tanısı konulan 2. kanser türüdür. 2012 yılında, dünya genelinde tahmini olarak 1.7 milyon kadına göğüs kanseri tanısı konmuştur. Bu, dünya çapında tüm kanser tanılarının yaklaşık % 12’sidir.
  • Göğüs kanserli birinci dereceden bir akrabaya (anne, kız kardeş veya kız evlat) sahip olma bir kadının riskte olduğu şüphesini doğuruyor. Birinci dereceden iki akrabaya sahip olma riskini yaklaşık olarak üç katı artırıyor.
  • Göğüs kanseri dünya çapında değerlendirilen ülkelerin 3/4’ünden fazlasında (184 ülkenin 140’ında) kadınlar arasında en sık tanı konulan kanserdir.
  • Kadınlar daha yüksek riskte bulunmakla birlikte, Birleşik Devletlerde tüm göğüs kanseri vakalarının yaklaşık % 1’ini tanısı konulan erkekler oluşturmakta.

Ayrıntılı bilgi için: Işıl Mumcu Tural / ELCA Kozmetik Kurumsal İletişim Müdürü /0 533 934 85 78/ itural@tr.estee.com